“Війна – це не просто стрільба”: як снайпери НГУ проходять бойову підготовку - НГУ

Кілометри виснажливих маршів, стрільба вдень і вночі, з будь-якого положення, в будь-яку погоду. Бойова підготовка снайперів НГУ. Нестерпне очікування пострілу, коли кожен м’яз здається дерев’яним від тривалої нерухомості, а думки стискаються в клубок. Знову і знову стрільба. А ще фізичні навантаження. Дуже багато фізичних навантажень. І випробування витримки. Лише під час лекційних занять вдається ненадовго відпочити. І все це – для того, щоб стати одним з них – безжальним лезом, яке блищить в темряві.

«Мабуть, найскладніше для снайпера – це навчання. Але коли пройшов певний шлях, вперше вийшов на бойові позиції, тоді розумієш, що кожна хвилина з інструктором важлива. Наступного разу на тренування йдеш, бажаючи більше навантажень, тренувань і знань», – розповідає снайпер  Національної гвардії України на псевдо Мартин.

Лише нещодавно він пройшов тренування снайперів разом з побратимами з інших військових частин Південного ОТО НГУ. Такі збори для нього були не вперше. За плечима і базова підготовка снайпера, і поглиблені курси. Є успішні бойові виходи. Але Мартин прагне розвиватися в снайперській справі щораз.

В ремеслі снайпера є дуже багато нюансів, які обов’язково слід знати, враховувати під час бойового завдання. Адже робота снайпера – це не лише влучна стрільба, яка безперечно важлива.

«Слід непомітно потрапити на місцевість, якісно замаскуватися, правильно обрати позицію, вірно розрахувати дальність, поправки, кути, особливості боєприпасу і тільки потім зробити влучний постріл. Але місія на цьому часто тільки починається. А треба ще непомітно повернутися із завдання, адже вдома чекають рідні, – з посмішкою розмірковує снайпер НГУ Мартин. – Війна – це не просто стрільба, це бруд, кров, біль і втрати. Це коли рятуєш життя товариша, ризикуючи своїм. Це коли розумієш, що ти – хижак, але хижак, який захищає».

Інструктори під час зборів снайперів роблять акцент в першу чергу на розподілі сил і навантаження. Часто снайперу доводиться нести на собі понад тридцять кілограмів корисного навантаження по декілька кілометрів поспіль. Потім боєць повинен зуміти пересуватися між позиціями, бути непомітним, але при цьому, залишатися високомобільним і точним у стрільбі.

«Я полюбив фізичні навантаження під час тренувань одразу після першого бойового виходу. От тоді я чітко усвідомив, що слід мати не тільки знання і навички влучної стрільби, а й зуміти все це використати за призначенням. А зробити це можливо лише завдяки витримці та загальній фізичній готовності до великих навантажень», – ділиться нацгвардієць.

Постійні тренування, що проводять інструктори для снайперів, покликані підготувати бійців до складних умов сучасного загальновійськового бою. Кожен снайпер отримує комбіновані знання і практичні поради для кожного етапу виконання типових завдань, що виконують гвардійці на лінії зіткнення з противником. І хоча бойова робота снайпера є доволі індивідуальною, та все ж постійно необхідно працювати в парі, іноді групами, іноді разом із професіоналами із суміжних на лінії зіткнення підрозділів, тому багато уваги також приділяється і командній роботі.

«Ми – єдине ціле, згуртоване спільним болем і лютою ненавистю до ворога. Ми – тінь, яка лякає окупантів. Кожен з нас – це історія. Історія про те, як звичайна людина перетворилася на хижака. Історія про мужність і героїзм. Історія про те, як ми б’ємося за свою землю, за свою свободу, за своє майбутнє», – пояснює Мартин.

Військовослужбовці НГУ беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх напрямках, де ведуться активні бойові дії, стійко утримують свої позиції та знищують сили й засоби противника.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту