Шосткинські гвардійці вдосконалюють навички володіння АГС-17 та РПГ-7 - НГУ

Бійці військової частини 3022 Національної гвардії України тренуються застосовувати гранатомети АГС-17 та РПГ-7. 

Військовослужбовці віддаються на заняттях на повну. Вони розуміють, що ці види озброєння різко підвищують рівень вогневої потужності у бою.

АГС-17 призначений для ураження живої сили та вогневих засобів противника, розташованих поза укриттями, у відкритих окопах, траншеях та за природними складками місцевості. – розповідає інструктор Максим. – Одним з ключових факторів його ефективного використання є правильне визначення відстані до цілі для точного наведення прицілу”.

Дуже корисна зброя на полі бою. Прилітає несподівано у відкритому окопі, або на відкритій місцевості, не дуже вдасться від нього сховатись”, – додає гвардієць Андрій.

Під час тренувань військовослужбовці також відпрацьовують корегування вогню за різних умов.

Якщо стріляти з ґрунту, то гранатомет закопується від пострілів, тому потрібно постійно корегувати наведення, — ділиться досвідом Олександр, – Краще звичайно шукати більш-менш тверду поверхню, а коли стріляєш чергами, гранатомет підстрибує і прицільно вогонь вести вже складно, тож краще стріляти не більше 3 пострілів і знову корегувати ціль”.

РПГ – 7 призначений для боротьби з бронетехнікою та живою силою противника в укриттях та будівлях.

Гранатометник, як і кожен військовий, що бере до рук зброю, має знати її тактико-технічні характеристики, порядок догляду та обслуговування, вміти самостійно вираховувати дальність цілі та прораховувати точність пострілу з урахуванням різних чинників – погодних умов, місця, звідки ведеться вогонь”,пояснює інструктор Максим.

Головне, коли отримуєш РПГ, одразу треба перевірити спусковий механізм, щоб він надійно працював. А так нічого складного – вдягнув навушники, вставив гранату, розрахував дальність до цілі, навів, зробив поправку на вітер і робиш постріл. Все просто”, — посміхається гвардієць Андрій.

Досконале володіння  системами АГС-17 і РПГ-7 допомагає гвардійцям боротися з російськими агресорами.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління НГУ

Перейти до вмісту