Особистий прийом громадян в умовах воєнного стану - НГУ

Особистий прийом громадян в умовах воєнного стану

З 24.02.2022 в Україні введено воєнний стан, у зв’язку із чим, з метою запобігання проникненню на територію Головного управління Національної гвардії України сторонніх осіб, недопущення пронесення вибухонебезпечних предметів, будівля і територія Головного управління перебувають під посиленою охороною, здійсненно блокування місць проходу до будівлі та проїзду на територію Головного управління. Крім того, в будівлі Головного управління відсутнє укриття, куди під час проведення особистого прийому могли б пройти громадяни при оголошенні сигналу «Повітряної тривоги».

Згідно з роз’ясненнями щодо розгляду звернень в умовах воєнного стану, розміщеними на офіційному сайті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, на можливість реалізації окремих прав заявників можуть вплинути встановлення посиленої охорони та особливого режиму роботи органу влади, встановлення особливого режиму в’їзду і виїзду, обмеження свободи пересування, а також руху транспортних засобів. З огляду на впровадження таких та інших безпекових заходів права заявників на особистий прийом керівниками та іншими посадовими особами органів державної влади, право бути присутнім при розгляді заяви чи скарги тощо можуть зазнати обмежень.

Враховуючи викладене, особистий прийом громадян в Головному управлінні Національної гвардії України тимчасово не здійснюється.

Разом з тим, громадянам забезпечена можливість реалізації права на звернення шляхом подання усних або письмових звернень визначеними способами.

Одночасно вважаємо за необхідне звернути увагу на те, що діючим законодавством пріоритетності чи будь-яких інших переваг при розгляді звернень громадян, поданих на особистому прийомі над тими, що направлені на адресу керівництва Національної гвардії України поштою або іншими каналами зв’язку не передбачено.

Перейти до вмісту