«Кінолог і його собака – єдине ціле» Як працює кінологічна служба “Червоної Калини” в умовах війни (ВІДЕО) - НГУ

Кінологічна служба бригади “Червона Калина” системно залучаються до виконання службово-бойових завдань на найгарячіших ділянках фронту й у прифронтових регіонах. Гвардійці та їхні чотирилапі помічники залучаються до контрдиверсійних заходів, несуть службу на блокпостах, шукають вибухівку, зброю і заборонені речовини.

“Наша служба під час воєнного стану спрямована на контрдиверсійні заходи на блокпостах у зоні бойових дій. Диверсійні групи можуть пересуватися дорогами загального користування. Перевозити різні вибухонебезпечні речовини для того, щоб у подальшому провести якусь диверсію. Ми намагаємось цьому протидіяти”, – розповідає начальник кінологічної служби бригади “Червона Калина” капітан Вадим Ратушний.

Особливу увагу кінологи Національної гвардії приділяють підготовці й навчанню службових собак до служби в умовах війни. Їхня професійна підготовка – це запорука якісного виконання службово-бойових завдань. Собаки потрапляють до бригади “Червона Калина” ще маленькими. Підбираються відповідно до характеру кінолога, який буде працювати в парі з собакою. Дуже важливо, щоб зі собакою працювала одна людина, котра в майбутньому буде з нею служити.

“Найважливіше – це прив’язаність службової собаки. Має бути один кінолог і одна собака. Це дуже поганий приклад – якщо ти з собакою був, а потім передаєш іншому – ти ламаєш характер собаки. Найголовніше – кінолог і собака мають бути як одна пара”, – каже старший кінолог сержант Віталій Романенко.

Нещодавно в кінологічній службі бригади “Червона Калина” декілька собак отримали відзнаки “За віддану службу” III ступеня. Гвардійці разом зі службовими собаками виявили арсенал зброї, котрий таємно намагалися вивезти з районів ведення бойових дій.

Про контрдиверсійну роботу кінологічних груп Національної гвардії України, виявлення диверсантів і підготовку собак до служби під час війни дивіться у сюжеті:

Перейти до вмісту