Пухнаста гвардійка Мальта не дозволила чоловікові провезти до Харкова 20 гранат різних систем - НГУ

Загалом з початку року кінологи 5-ї Слобожанської бригади НГУ запобігли протиправному ввезенню до Харкова понад 3600 небезпечних одиниць озброєння та вибухівки.

 «Серед всіх блок-постів, які знаходяться на в’їздах у наше місто, та на яких кінологічні пари 5-ї Слобожанської бригади щоденно несуть службу, з початку року найбільш проблемним виявився блок-пост з боку міста Чугуїв, – розповідає начальник кінологічної служби 5 Слобожанської бригади Роман. – Всі три випадки спроб провезення зброї, вибухівки та наркотиків у перший день 2024 року були зафіксовані саме тут».

За словами офіцера, за два тижні на Чугуївському напрямку були попереджені 8 випадків, під час яких правопорушники намагалися ввезти вкрай небезпечну зброю та вибухівку у Харків. На блок-посту з боку Києва таких спроб було 5, з боку м. Зміїв – 4, на інших напрямках виявлено від однієї до трьох спроб.

 «За весь цей час спокійним видався лише один день – 7 січня – на Хрещення Господнє. В усі інші дні кінологи фіксували від одного до 4 випадків спроб правопорушників ввезти в Харків або провезти транзитом через наше місто нелегальні зброю, боєприпаси та наркотики», – додає  Роман.

За даними начальника кінологічної служби 5-ї Слобожанської бригади, по 4 спроби нелегального провезення вогнепальної зброї, набоїв, гранат, мін були попереджені у п’ятницю, 5 січня, та у середу, 10 січня. Тричі кінологи виявляли правопорушників у понеділок, 1 січня, та у вівторок, 9 січня.

Загалом за вказаний час гвардійці-кінологи разом зі своїм надійними пухнастими помічниками та побратимами вилучили:

 • патронів калібру 5,45 – 1423 штуки,
 • патронів інших калібрів – 1926 штук,
 • гранат різних видів – 31 штуку,
 • запалів до гранат – 35 штук,
 • гранатометних пострілів – 11 штук,
 • автоматичної зброї – два автомати АК-74,
 • багнет-ніж – 1 штуку,
 • детонаторів різних видів – 62 штуки,
 • мін – одну штуку,
 • підривачів різних видів – 132 штуки,
 • тротилу – 5,4 кг,
 • пластиду – 400 г,
 • вогневого шнура – 3 метри,
 • наркотичних препаратів – 258 таблеток,
 • наркотичної трави – 13 г.

Найбільш резонансний випадок трапився у середу, 10 січня. О 14:05 на блок-пості на в’їзді в м. Харків з боку м. Зміїв під час фільтраційних заходів мобільною кінологічною групою  5-ї Слобожанської бригади для перевірки була зупинена автівка Volkswagen Transporter 4 на єврономерах та під керуванням чоловіка 1988 року народження. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовим собакою Мальта в салоні автомобіля було виявлено: 18 гранат Ф1, дві гранати інших видів, одна протипіхотна міна спрямованого ураження, 23 універсальні запали системи Віцені та Беднякова, 1738 штук набоїв калібру 5,45, тротилові шашки вагою 1 кг, 8 головних детонаторів КТМ подвійної ударної дії з двома установками на миттєву та інерційну дію, що призначається для осколкових і осколково-фугасних снарядів малих і середніх калібрів, та 8 мінних детонаторів.

Буквально через 5 хвилин – о 14.10 – на тому ж блок-пості під час перевірки автівки Nissan NOVARA на єврономерах, під керуванням чоловіка 1995 року народження кінологом зі службовим собакою Лордом в кузові автомобіля було виявлено: 5 гранат різного виду, один постріл осколковий гранатометний, 36 детонаторів різного виду, 3 метри вогневого шнура, 3,4 кг тротилу та 400 г пластиду.

3 січня о 12:20 на одному з блок-постів на в‘їзд в місто Харків для перевірки був зупинений автомобіль ЗАЗ SENS української реєстрації під керуванням чоловіка 1980 року народження. Під час огляду транспортного засобу кінологом зі службовою собакою Еріком у багажному відділенні автомобіля було виявлено: 10 штук гранатометних пострілів.

9 січня о 12:15 на в’їзді в м. Харків з боку Києва для перевірки був зупинений автомобіль Kia Sorento на європейській реєстрації, під керуванням чоловіка 1989 року народження. Під час огляду транспортного засобу зі службовим собакою Мальтою в салоні автомобіля був виявлений автомат АК-74 1986 року випуску та 120 набоїв калібру 5,45 до нього.

У той же день, на тому ж блок-пості, але о 15:10 на блок-пості під час фільтраційних заходів, мобільною кінологічною групою  5-ї Слобожанської бригади НГУ був зупинений транспортний засіб Toyota Hiace на єврономерах, під керуванням чоловіка 1992 року народження. Під час огляду автівки кінологом зі службовим собакою Амореком в салоні автомобіля був виявлений автомат АК-74 1988 року випуску та 120 набоїв калібру 5,45 до нього.

12 січня об 11:40 на блок-посту на в‘їзді в м. Харків з боку м. Чугуїв для перевірки був зупинений автомобіль Mitsubishi L200 на єврономерах,    під керуванням чоловіка 1997 року народження. Під час огляду автівки кінологом зі службовим собакою Еріком в багажному відділенні було виявлено 125 підривачів МВП-62М виробництва росії для найпоширеніших протитанкових мін ТМ-62.

По кожному випадку на місце виявлення зброї або наркотиків викликалась слідчо-оперативна група Національної поліції України. Нелегальні перевізники зброї, вибухівки, наркотиків затримані, проти них порушені 24 кримінальні справи за статтями 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами) та 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту) Кримінального Кодексу України.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту