Як проходить щоденні тренування службових собак Нацгвардії (ВІДЕО) - НГУ

Кожен ранок гвардійців-кінологів у 50-му полку імені полковника Семена Височана Національної гвардії розпочинається з догляду за службовими собаками. Після перевірки здоров’я та зовнішнього вигляду собак, кінологи розпочинають щоденний ритуал – годування, вичісування та догляд, щоб згодом перейти до тренування чотирилапих колег.

«Догляд за службовим собакою не просто обов’язок, але й спосіб виявити будь-які ознаки проблем з її здоров’ям чи поведінкою. Я перевіряю її лапки, шерсть, очі й вуха, щоб вчасно виявити можливі захворювання чи травми. Такий догляд допомагає уникнути серйозних проблем та забезпечує мою собаку довгим та здоровим службовим життям. Крім того, цей щоденний догляд сприяє психологічному добробуту собаки. Вона відчуває мою любов та увагу, що позитивно впливає на її настрій і готовність до співпраці», – розповідає кінолог Михайло

Кінологи проводять як загальний курс, так і спеціальний, що пристосований до конкретних завдань. Військові собаки отримують навички якісного виконання службово-бойових завдань, а також тренуються виконувати базові команди: “стійка”, “посадка”, “рух поруч з дресувальником”, тренуються долати перешкоди і виконувати завдання з апортування.

«Мені як кінологу, важливо максимально віддавати час тренуванням собаки і догляду за нею. По-перше, тренування допомагає зміцнити зв’язок між нами. Це не просто ритуал – це засіб підтримувати взаємодію та відчуття взаємоповаги. По-друге, тренування дозволяє вдосконалити навички твоїх собак виконувати важливі команди та завдання. Збалансоване і систематичне тренування призводить до того, що моя собака є надійним та дисциплінованим помічником», – ділиться думками кінолог Артем.

Крім загального курсу кінологи готують своїх чотирилапих партнерів до конкретних видів служби. Вони відповідають за контрдиверсійні заходи, конвоювання, охорону громадського порядку та виявлення небезпечних предметів на блокпостах. Собаки стають надійними помічниками, допомагаючи виявляти зброю та боєприпаси, а також попереджають про потенційні загрози.

Детальніше про догляд і тренування службових собак Національної гвардії України дивіться у сюжеті:

Група інформації і комунікації Західного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту