
Також під час брифінгу було заявлено про створення Ради дружин та матерів захистників України “Жінки зі сталі”.
“Ця Рада буде медіатором між рідними та владою. Буде потужною публічною силою і променем світла у збережені людських цінностей”, — наголосила дружина бійця полку “Азов” Наталія Зарицька.
Тетяна Харько, сестра майора Сергія Волинського “Волини”, в.о. командира 36-ї бригади морської піхоти, закликала не забувати про подвиг наших захисників, бо історія героїв з “Азовсталі” триває.
Вона закликала всіх людей, всі організації, відомих блогерів, артистів, публічних осіб наслідувати приклад гурту “Калуш” та Руслани Лижичко, — говорити про героїв “Азовсталі”.
“Щоб в усіх куточках нашої планети розуміли, що всіх захисників Маріуполя потрібно повернути додому”, — наголосила жінка.
“Вся ця евакуація — це не повернення додому. Наразі ми не знаємо, в яких умовах знаходяться наші бійці . Сподіваємось, що російська сторона дотримується Женевських конвенцій”, — додала Сандра Кротевич, сестра начальника Штабу полку “Азов” Богдана Кротевича “Тавра”.
Олена Чорнобай, дружина офіцера Донецького прикордонного загону, що також захищав Україну в Маріуполі, розповіла, що її чоловік отримав два осколкові поранення. Але попри відсутність належної медичної допомоги, в умовах відсутності води, їжі, під постійними ударами ворожої авіації та артилерії разом з прикордонниками та іншими підрозділами продовжував захищати місто.
“Вихід наших героїв з Азовсталі — це не кінець. Це лише початок нового етапу боротьби. Українські жінки не народжуються сталевими. Сталевимм ми стаємо в очікуванні на наших захисників Батьківщини. Коли б’ємося з ними пліч-о-пліч, коли боремося за їхнє життя волю і свободу”, — наголосила в кінці Наталія Зарицька.
Жінки додали, що будуть займатися питаннями не тільки тих українських бійців, хто вийшов з “Азовсталі”, але й тими, хто потрапив в полон або зник безвісті, починаючи з початку повномасштабного вторгнення Росії на територію України.