У Харкові перейменували вулиці на честь загиблих героїв-нацгвардійців - НГУ

Вулиці Олександра Орлова, Сергія Барсукова, Антона Дербілова, Іллі Коваля, Дмитра Кочеткова з’явилися у Харкові. Спецпризначенець, розвідник, митець-доброволець, молодий офіцер, альпініст-азовець — кожен з них — герой, їхня загибель — гірка втрата для Національної гвардії України. 

Ці зміни у топоніміці Міста-Героя зафіксовані розпорядженням Харківського міського голови від 26 квітня 2024 року № 120. З ним можна ознайомитись тут.

Цим розпорядженням колишня вулиця Матросова у Слобідському районі тепер буде називатися вулицею Олександра Орлова. Колишня вулиця Федоренка цього ж району – тепер має ім’я Сергія Барсукова. Вулиця Тургенєвська у Шевченківському районі перейменована на вулицю Антона Дербілова. Вулиця Кибальчича у Новобаварському районі відтепер має назву — вулиця Іллі Коваля. Вулиця Кюї Цезаря – тепер вулиця Дмитра Кочеткова.

Уродженець Донецька командир групи снайперів окремого загону спеціального призначення “Омега” Східного територіального управління Національної гвардії України підполковник Олександр Орлов загинув 7 березня 2022 року у бою на околицях Північної Салтівки. Тоді його бійцям та військовослужбовцям бригади “Спартан” вдалося зупинити штурм позицій гвардійців підрозділом російського ГРУ. На рахунку групи “Орла” — сміливі розвідувальні рейди, штурми, трофейна ворожа техніка, важливі документи, одні з перших полонених взятих під Харковом. Його побратими та підлеглі до тепер використовують ті знання, вміння та навички, що їм передав їх командир.

Указ Президента України № 801/2023 про присвоєння підполковнику Олександру Орлову звання Героя України (посмертно) оприлюднено 06 грудня 2023 року. Відео про героя можна переглянути тут.

Уродженець Свердловська, що на Луганщині, командир роти розвідки спеціального призначення бригади «Спартан» Національної гвардії України старший лейтенант Сергій Барсуков на позивний Барс загинув 28 червня 2022 року у бою поблизу населеного пункту Дементіївка Харківської області. Барс був для своїх розвідників уособленням звитяги й рішучості. Особисто знищував ворожу техніку та живу силу противника, підривав склади з боєприпасами у тилу росіян. У фатальний день загибелі під час мінометного обстрілу заштовхнув побратима в бліндаж, чим врятував його життя ціною свого.

Указом Президента України № 655/2022 від 16 вересня 2022 року старшому лейтенанту Сергію Барсукову присвоєно звання Герой України (посмертно). Відео про героя тут.

До повномасштабного вторгнення мешканець Харкова Антон Дербілов був відомим музикантом, художником і скульптором. Грав у групі «Alcohol Ukulele» й пристрасно танцював фламенко. Він — знакова фігура у світі скульптур-мініатюр, роботи якого прикрашають кращі зібрання колекціонерів та музейні зібрання у багатьох країнах світу. 26 лютого 2022 року Антон пішов добровольцем на фронт у складі 5-ї Слобожанської бригади НГУ. Обрав собі позивний Патрік. За словами побратимів, швидко навчився військової справи. Визволяв Балаклію та Ізюм, брав участь у найтяжчих боях на Донеччині. 06 квітня 2023 року Антон Дербілов під час мінометного обстрілу отримав осколкове поранення у голову, яке було несумісним із життям.

Указом Президента України №821 від 18 грудня 2023 року Антона Дербілова нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно). Відео про нацгвардійця тут.

Уродженець Харкова Ілля Коваль служив у 4-й бригаді оперативного призначення імені Героя України сержанта Сергія Михальчука командиром взводу СПГ. Офіцерські погони отримав в окопах під Харковом. По приїзду в частину добровільно викликався їхати в Рубіжне на допомогу побратимам. Загинув 07 квітня 2022 під час оборони взводного опорного пункту. Лейтенант Коваль наказав підлеглим сховатися в укриття, а сам відкрив вогонь по противнику намагаючись знищити розрахунок кулемета ворога. Життя двадцятиоднорічного героя обірвала куля російського снайпера. Офіцер отримав поранення не сумісні із життям, але при цьому зберіг побратимів. Нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (посмертно).

Більше про загибель військовослужбовця можна дізнатися тут.

Дмитро Кочетков, позивний Дейдж, вступив до полку “Азов” у 2015 році. З початком повномасштабного вторгнення він обороняв Маріуполь від російських загарбників. У березні був нагороджений орденом “За мужність” III ступеня, але не встиг отримати. На комбінаті “Азовсталь” у Маріуполі 43-річний боєць займався медичною евакуацією поранених. Загинув 19 квітня 2022 року. Нагороджений відзнакою Президента України “За участь в Антитерористичній операції”, медалями “Захиснику Маріуполя”, “Широкинська операція”, “За поранення у бою”, “Ветеран війни”. Вже посмертно старший солдат Дмитро Кочетков нагороджений орденом “За мужність” II ступеня.

Більше про героя тут.

Ці люди – герої. Вони віддали свої життя за кожного з нас. Вічна пам’ять загиблим!

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту