Як працює мінометний розрахунок бригади «Червона Калина» (ВІДЕО) - НГУ

Міномет – це незамінна і надзвичайно ефективна зброя в умовах сучасної війни. Ним можна знищувати особовий склад ворога, зброю і боєприпаси, укріплення та техніку противника. У вправних руках міномет може зупинити ворожий штурм і знищити атакуючі підрозділи ворога ще до того, як вони дійдуть до наших позицій.

Мінометний розрахунок бригади «Червона Калина» Національної гвардії України – досвідчені мінометники, котрі брали активну участь у боях на найгарячіших ділянках фронту ще від початку 2022 року. Гвардійці розповідають, що базові принципи ефективної роботи мінометного розрахунку – це швидкість, точність і злагодженість підрозділу.

Швидкість їхньої роботи – це питання безпеки й збереження життя та здоров’я гвардійців. Ворог постійно полює й намагається виявити позиції мінометників, щоб завдати раптового удару. «Нам передають координати, хлопці швидко працюють. Вночі – це до 3 хвилин, вдень це значно швидше. Проте все залежить від ситуації», – пояснює гвардієць на псевдо Кислий.

Точність – це друга складова успіху, адже тут важливо не лише професійно наводити міномет, але й перебувати у постійній взаємодії з аеророзвідкою.

«У нас у батальйоні є аеророзвідка і ми з ними працюємо. Тобто вилітає «пташка» і вона коригує нашу роботу. Спочатку йде перша міна – пристрілка, а далі ми працюємо по цілі», – додає Кислий.

Злагоджена співпраця як всередині мінометного розрахунку, так і з аеророзвідкою дозволяє гвардійським мінометникам максимально ефективно знищувати ворога. Хороша робота мінометників – це неабияке полегшення для піхотинців. Гвардійці це усвідомлюють, тому для знищення кожної ворожої цілі активізують максимум сили й вміння.

Більше про те, як працює мінометний розрахунок бригади Червона Калина, дивіться у сюжеті:

Група інформації і комунікації Західного ТУ

Перейти до вмісту