Трофейна «Мста-Б» «насипає» окупантам на Харківщині - НГУ

Нацгвардійці бригади “Спартан” активно використовують гаубицю «Мста-Б» на Харківщині, щоб протистояти окупантам та завдавати їм значних втрат.

Артилерійська «Мста-Б» установка є трофеєм, захопленим у противника під час Слобожанського контрнаступу. Тепер ефективно працює в руках українських захисників та допомагає визволяти тимчасово окуповані території.

«Працюємо зараз дуже багато, бо окупанти постійно лізуть, не полишають своїх спроб наступу, тому доводиться їх стримувати та не давати можливості просуватися далі», – зазначає навідник гармати Володимир.

Робота артилерії – це не тільки про точні влучання та ураження цілей. Цьому передує важка й кропітка праця. Вибір та підготовка позицій, ретельне маскування, розвідка, постійний моніторинг ситуації, тренування особового складу та інше. Попри постійну напругу, виснаження та втому, артилеристи бригади «Спартан» завжди готові до виконання бойових завдань.

«На початку окупанти дуже інтенсивно лізли, але вдалося їх стримати, вони не підготувались до свого наступу, водночас ми дуже швидко обладнали свої позиції на Харківщині й дуже ефективно знищували ворога. Я не розумію, яка в них мета тут, ми захищаємо свою землю, а вони приходять сюди вмирати», – каже головний сержант взводу Сергій.

Особливо важливо відзначити, що трофейна «Мста-Б» не лише посилює вогневу міць українських військових, але й має велике символічне значення. Використання захопленої у ворога техніки демонструє, що українська армія здатна обертати зброю росіян проти них самих.

«Цю гармату затрофеєно у 2022 році при звільненні Харківської області. На цей час вона знову тут, але вже працює трошки в іншому напрямку. Назад їм усе повертаємо», – ділиться командир артилерійської батареї Ігор.

Артилеристи діляться, що в їхній роботі важливу роль відіграє час підготовки до пострілу, адже доводиться працювати іноді дуже швидко, поки ціль не змінила своє положення. Після вдалого відпрацювання хлопці завжди відчувають, що працюють не дарма і найбільша радість для них, коли ціль уражена та окупантів знищено.

«Нам передають координати цілі на ураження, і вже протягом декількох хвилин ми готові до пострілу. Коли закидаємо перший постріл, то чекаємо подальших команд, нам можуть сказати або повторити постріл по цілі, або сховатись в укриття, щоб ворожа аеророзвідка не виявила нашу позицію та противник не почав працювати по нас контрбатарейним вогнем», – додає навідник розрахунку Володимир.  

Використання захопленої у ворога зброї є яскравим прикладом того, як українці можуть перетворювати складні обставини на переваги, демонструючи незламність духу та волі до Перемоги.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту