Розрахунок гаубиці Д-30 успішно нищить окупантів - НГУ

Гармата Д-30 є розробкою кінця п’ятдесятих років, але досі залишається грізною артилерійською системою в руках досвідчених артилеристів бригади Національної гвардії «Спартан».

Навідник розрахунку Андрій зустрів повномасштабне вторгнення строковиком, а вже потім підписав контракт. Гвардієць брав участь у боях на  Харківському, Донецькому, Запорізькому напрямках і наразі знову воює на Харківщині.

«Найбільше запам’ятались перші дні повномасштабного вторгнення, бо ніхто не розумів, що буде далі. На кожному напрямку були свої особливості. Наприклад, на Запорізькому напрямку ми зіткнулися з масштабним використанням FPV-дронів», – розповідає він.

Артилеристи розповідають, що зараз ворог розвинув свою аеророзвідку, тому доводиться більш ретельно маскувати свої позиції. Противник теж має артилерією, дрони-камікадзе, авіацію. Окупанти тиснуть постійно, незалежно від часу доби. Але варто відзначити, що для російських загарбників присутність бригади «Спартан» на Харківщині стала справжнім випробуванням. Знищуючи ключові вогневі позиції та піхоту окупантів, “спартанцям” вдалося суттєво знизити бойовий потенціал ворога.

«Наша головна задача — робити все чітко та злагоджено, правильно наводитись, так би мовити, щоб все було «цифра в цифру» і тоді ми дуже точно стріляємо та вражаємо ворога», – додає Андрій.

Нацгвардієць В’ячеслав проходить службу на посаді номера обслуги артилерійського розрахунку. У листопаді 2021 року доєднався до лав бригади «Спартан» строковиком. Підписав контракт за місяць до повномасштабного вторгнення.

«Робота артилериста це постійний баланс між точністю і швидкістю. На Харківщині ми стикаємося з постійною зміною позицій ворога, тому важливо швидко адаптуватися і діяти оперативно. Кожен постріл результат злагодженої роботи команди, від розвідників до операторів, і кожен постріл має свою вагу у загальній картині бою», – розмірковує він.

Успіхи бригади «Спартан» – це результат високого рівня підготовки та бойового духу її бійців. Кожен артилерист розрахунку Д-30 має відмінну підготовку та досвід, що дозволяє швидко та ефективно виконувати завдання у найскладніших умовах.

Відділення інформації та комунікацїі Східного ОТО 

Перейти до вмісту