Волонтери привезли харківським гвардійцям та цивільним двісті пічок-“ракет” - НГУ

Волонтери з Одеси везуть у прифронтові регіони пічки-“ракети”. Сьогодні вони розвантажують їх у безпечній зоні, а вже завтра їх отримають військовослужбовці у місцях виконання бойових завдань та цивільні, там, де через російські обстріли немає електрики та газу.

На перший погляд, конструкція досить проста. Зроблена з профілю 100Х100 мм та арматурного заліза. На дверцятах тризуб та напис “Одеса”. Волонтери проводять своєрідні майстер-класи ефективного користування цими надзвичайно економічними та легкими в експлуатації девайсами.

«Ці пічки — для приготування їжі. Називають її — пічка-“ракета”. Тут є завантажувальна частина — для невеличкого полум’я, і для вищої температури ми закладаємо дрова зверху. Тяга регулюється дверцятами. Попіл випадає на ґрунт, – пояснює одеський волонтер Сергій Вук. – Для Харкова ми привезли 370 пічок. Сьогодні це — друга партія — це двісті штук — сто для Нацгвардії, а ще сто — для цивільних та військовослужбовців Збройних сил України. Тобто завтра-післязавтра повеземо ці пічки на Салтівку, Циркуни, П’ятихатки. Всього ми виготовили понад півтисячі пічок».

Також волонтери розповіли про те, скільки часу потрібно витратити для приготування тієї чи іншої страви

«Вода закипає за дванадцять хвилин. На кашу витрачаємо в середньому пів години. Робили експеримент — від підпалу пічки, до готової яєшні на тарілці проходить п’ять хвилин двадцять секунд. Борщ поки не готували. Картоплю смажили сорок хвилин до готовності», – розповідає волонтер Сергій Яхно.

Логістику перевезення двохсот пічок з Полтави до Харкова організували гвардійці, половина “ракет” опиниться на опорних пунктах Нацгвардії

«Ми вже отримували невеличку партію пічок-“ракет”. Вони прекрасно себе зарекомендували. Легкі, зручні, міцні, не прогорають, їх з меншої відстані помітно вночі. А створили цю пічку люди з художньою освітою. Вони все життя створювали скульптури з металу. Коли почалася повномасштабна війна хлопці придумали таку конструкцію, яку “обкатали” в Одесі та Миколаєві. Потім цими пічками забезпечували постраждали мешканців Бучі, в Ірпені та Гостомелі», — ділиться гвардієць Дмитро.

Ще частину вантажу одесити та гвардійці завезли до харківських волонтерів.

«Дякуємо хлопцям Сергіям з Одеси за ці пічки. Ми — волонтерська організація Україна D20 допоможемо розподілити їх між підрозділами ЗСУ, тероборони та цивільними мешканцями у Харкові та області», – каже харківський волонтер Богдан.

Одесити також планують охопити Донецький напрямок. Вони зараз роблять все можливе, аби проєкт залишився “на плаву”, адже критично потребують донатів на сталь, за працю платні не беруть, фактично, забули, що таке вихідні. Зауважимо, що останнім часом необхідні матеріали знайти стає все важче: заводи, що їх виробляли (наприклад, “Азовсталь”) нині зруйновані. Проте волонтери вірять: пічки-“ракети” та інші вироби для наших бійців робитимуть до Перемоги.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту