«Дрони гвардії»: бригадам НГУ передали ще понад сотню БпЛА - НГУ

У рамках проєкту «Дрони гвардії» представники кіноіндустрії та підприємці передали бойовим бригадам НГУ чергову допомогу – 115 дронів різного типу.

На зустрічі перший заступник командувача (начальник штабу) НГУ бригадний генерал Вадим Гладков підкреслив, що на перемогу України активно працюють усі Сили оборони й Нацгвардія як їхня невіддільна складова, а також волонтери, меценати, представники творчих спільнот та підприємниці.

Завдяки проєкту «Дрони гвардії» раніше вже було закуплено близько 200 дронів, які допомагають нашим бійцям нищити ворога на полі бою. Нова партія дронів також дозволить нашим підрозділам більш ефективно виконувати завдання на передньому краї.

«Зараз інтенсивність боїв на лінії фронту досить висока. Потреба у них для наших бійців також є. Ми робимо все необхідне, аби забезпечити наші підрозділи. Водночас спільна робота з волонтерськими організаціями та благодійниками вселяє віру в те, що наша країна вистоїть і перемога буде за нами», – підкреслив Вадим Гладков.

Нагадаємо, проєкт «Дрони гвардії» стартував понад рік тому. Тоді командування Національної гвардії України та громадська організація «Спілка підприємців теле- та кіноіндустрії» підписали меморандум про співпрацю. Основною ціллю став збір коштів на 1000 дронів для бойових бригад НГУ.

«Я радий відзначити, що за час співпраці Спілки з Національною гвардією до справи долучилися і представники інших бізнесових сфер. Це саме ті підприємці, які відчувають відповідальність за долю своєї країни», – говорить один з ініціаторів проєкту кінопродюсер Тарас Босак.

Так, серед тих, хто доклав зусиль до збору коштів на дрони та супутнє обладнання для бійців НГУ, – відома мережа мультимаркетів «Аврора», що зібрала 10 мільйонів гривень. Для керівництва компанії це не буденна справа, а обов’язок, пов’язаний із пережитою втратою, говорить гендиректор мережі Тарас Панасенко:

– Мій племінник Юрій Панасенко зустрів повномасштабну війну, служачи в одеському підрозділі Нацгвардії. Родом він був із Дніпра і дуже переживав за державу, за свій край. На початку 2023 року Юрко добровільно, за покликом совісті, перевівся в 15-у бригаду НГУ «Кара-Даг», щоб звільняти окуповані території півдня України. На жаль, під час однієї з операцій контрнаступу потрапив під мінометний обстріл і вже у госпіталі помер від отриманих ран. Йому назавжди 24 роки. Це невимовний біль нашої родини. Для компанії «Аврора» допомагати Національній гвардії та іншим Силам оборони – справа честі.

Волонтерські проєкти з допомоги бригадам Національної гвардії мають різні напрямки. Нацгвардійцям, що діють на передовій, надходять не лише дрони, а й автівки та інші види техніки. Зокрема, у цьому сприяє автомобільна компанія «VІDI». Завдяки їй нацгвардійці на передовій отримали кілька десятків машин.

Сучасна війна – це війна ресурсів і логістики. Розуміючи це, ми зробили акцент на авто для фронту. Ми викуповуємо у банківських структур броньовані авто, відновлюємо, передаємо на фронт і потім безплатно їх обслуговуємо. Також ми допомагаємо з ремонтом інших автівок на вигідних для наших захисників умовах, – каже Віталій Джуринський, засновник компанії «VIDI».

Підтримкою підрозділів Нацгвардії останнім часом відзначилися також представники будівельно-ремонтної компанії «Онлібуд», приватного підприємства «Бром» та інші небайдужі підприємці.

Т.в.о. директора департаменту персонального штабу полковник Володимир Грабчак подякував представникам культури та бізнесу за співпрацю, відзначивши, що Україна стала прикладом згуртованості для багатьох розвинених держав.

«Наше суспільство продемонструвало вміння об’єднуватися перед лицем загрози. Єдиним фронтом виступають військові, які зі зброєю в руках боронять державу, бізнес як основа економіки, а також культура, що духовно наповнює нашу націю. Світ побачив, що ми готові відстоювати свої цінності й свій вибір. Саме тому нам надають міжнародну підтримку», – наголосив Володимир Грабчак.

«Для нас велика честь співпрацювати з Нацгвардією та залучати до цієї справи друзів-підприємців. Ми з перших днів війни не стоїмо осторонь, проводимо і благодійні концерти, і збори коштів. Дякуємо підрозділам Нацгвардії, які тримають оборону в таких складних умовах. І гадаю, після перемоги наша співпраця продовжиться, адже ворог, на жаль, нікуди не дінеться», – підсумував заслужений артист України, продюсер Юрій Горбунов.

На завершення заходу учасникам проєкту «Дрони гвардії» було вручено відзнаки від командування Національної гвардії України.

Перейти до вмісту