«Відбивали безперервні штурми»: історія гвардійця Хантера про оборону Рубіжного - НГУ

Неймовірно важкими та жорстокими видалися перші місяці повномасштабного вторгнення для гвардійця на позивний Хантер. Говорить – тоді кожен був і медиком, і піхотинцем, і розвідником.

«У мене фах медика, тому у Національну гвардію прийшов на службу і став, так би мовити, на суміжну посаду за освітою – бойовий медик. Однак на початку березня 22-го року, коли наші підрозділи билися за Рубіжне, це не було догмою. Зранку ти надаєш побратиму медичну допомогу після осколкового поранення, увечері відбиваєш штурм противника», — розповідає гвардієць.

Тактика ворога, згадує боєць, була невигадливою – спочатку робота артилерії, потім штурм.

«Ворог поступово просувався вглиб Луганщини, ми їх максимально довго затримували, за нагоди завдаючи їм втрат. Артилерія відпрацювала, ми починаємо свою роботу – вони відходять. Це чітко прослуховувалося у перехопленнях їх розмов – вони скаржилися, що не можуть просуватися, бо по їхніх ДРГ та піхоті працюють професійно», — пояснює Хантер та додає, що спочатку він та його побратими обороняли села у передмісті Рубіжного, далі почалися бої у місті.

«Правильно вибудували лінію оборони, максимально ефективно розмістили евакуаційні бригади. Поранень, переважно осколкових, було дуже багато. Особливо, коли противник почав активно застосовувати проти нас АГСи [автоматичні станкові гранатомети]. Однак все проводилося дуже оперативно – від надання першої допомоги до евакуації», — розповідає гвардієць. 

У середині квітня противник, знищуючи усю інфраструктуру та житлові будинки, обстріляв один із хімічних заводів Луганщини.

«На кілька днів нас змінили на позиціях, це був так званий «відпочинок». Того дня з побратимами знаходилися на вулиці, противник поцілив по хімічному заводу, у підсумку – у мене отруєння азотом. Так опинився в лікарні, потім у госпіталі, пощастило, що швидко відновився та повернувся до свого підрозділу», — ділиться Хантер.

Військовослужбовці Національної гвардії є питомою складовою Сил оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних та північних рубежах, відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту