В мирний час – рятівник, після 24 лютого – боєць Нацгвардії - НГУ

До повномасштабного російського вторгнення Валентин працював гірничим рятувальником в Дніпропетровській області. В Україні з такою специфікою роботи служить досить невелика кількість людей: вміння спускатись в шахту під час обвалів, непередбачуваний ризик викиду метану або пожежі – важка праця, яка вимагає неабиякої сміливості. Незважаючи на фізичну небезпеку та психологічний тиск замкненого простору, Валентин з напарником проводили реанімаційні дії та надавали медичну допомогу постраждалим гірникам, адже доступ лікарів до місця надзвичайної події був практично неможливим.

В березні, після оприлюднення звірств російських окупаційних військ в Бучі, Ірпені та інших містах України він добровольцем приєднався до лав Національної гвардії України. За декілька тижнів бойового злагодження Валентин почав бойову службу у Харківській області.

«Коли були під Харковом, наші підрозділи постійно обстрілювали з артилерії, реактивними системами, мінометами. Десь наприкінці літа, російські війська обстрілювали нас вкрай активно, вони прикривали свій відступ. Тоді, у вересні, попри надзвичайний опір окупаційних військ нашим гвардійцям і побратимам зі Збройних сил України вдалося звільнити майже всю Харківську область», – ділиться спогадами гвардієць.

Доволі серйозний життєвий досвід, професійний вишкіл в екстремальних ситуаціях під час роботи рятувальником, стресостійкість стали в нагоді Валентину у бойовій обстановці. І навіть, незважаючи на поранення, яке отримав під час чергових обстрілів, він все одно рветься на передову.

«Після реабілітації, повернусь у стрій. Не можу відпочивати у шпиталі, поки мої побратими захищають нашу Батьківщину. У нас одна єдина мета – перемога України. І вона гарантовано буде, завдяки добровольцям, мобілізованим, кадровим військовослужбовцям. Адже кожен захисник, наче окремі гвинтики єдиного механізму, прагне пришвидшити мир, звільнити наші землі від окупантів».

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту