“Було таке, що сиділи в одній посадці з вагнерівцями”: бойовий медик Швепс про бої біля Бахмута - НГУ

Швепс разом з побратимами тільки-но повернувся з Бахмута. Там гвардієць 25 бригади імені князя Аскольда Північного об’єднання виконував обов’язки бойового медика відділення. Про початок вторгнення хлопець дізнався, коли над його будинком пролетів винищувач. Він прибув в частину по бойовій тривозі й разом з побратимами взяв до рук зброю.

Після поразки росіян під Києвом та додаткової підготовки, Швепс виїхав на Схід, в зону активних бойових дій. Його підрозділ брав участь в обороні Бахмута.

“Там складно, проте стабільно. Вони кожен день наступають, ми даємо їм відсіч. Під час наступу ворог використовував артилерію, танки, авіацію, – згадує Швепс про бої біля Бахмута. – Було таке, що ми сиділи в одній посадці з вагнерівцями, переважно колишніми злочинцями. Вони пробували наступати навіть вночі або в тумані, коли самі нічого не бачили. У тій посадці вони й залишались”.

Зі слів гвардійця, мандраж є до моменту контакту з ворогом. Коли починається бій, все відбувається на рівні рефлексів. Основною задачею підрозділу було зробити так, щоб ворог не зайняв їхні позиції.

“Я поїхав на війну зі своїми друзями, з якими знайомий вже не один рік. Ми в один час проходили строкову службу, а згодом стали військовослужбовцями за контрактом. Ми всі присягали на вірність народу України, задля збереження державного суверенітету і цілісності країни. Наше військове зобов‘язання – берегти Україну”, – розповідає Швепс.

Перейти до вмісту