Бойовий медик на псевдо Док розповів про участь в гарячих точках на Донбасі - НГУ

Док – бойовий медик, капітан медичної служби. В армії він понад п’ять років. За його плечима сотні виїздів за пораненими, евакуація з передової та надання домедичної допомоги. Нерідко все це під обстрілами.

«Я – медик, і я вважаю, що треба допомагати країні. Якщо не ми, то хто, крім нас? Медична допомога, яку зараз ми надаємо бійцям, це дуже важливо, тому що це – життя, врятовані життя», – говорить Док. Він був у цілому ряді найгарячіших точок Донецької та Луганської областей – в Лисичанську, Зарічному, Тернах, Кремінній.

«У Майорську був великий обсяг роботи. Ми там працювали в тісній взаємодії зі Збройними Силами України. І саме там обстріли майже не вщухали. Наша команда складається з восьми бійців, наших поранених передаємо евакуаційним бригадам та медикам стабілізаційних пунктів. В евакуаційній бригаді у кожного є своя роль, своя послідовність дій. Починаючи від огляду пацієнта, якого щойно вивезли із передової, закінчуючи до запису документів у госпіталі», – ділиться Док.

Робота його підрозділу – це дуже складний механізм: це – взаємодія медиків з передової, які стабілізують бійців, санінструкторів із підрозділів, що евакуюють з-під вогню особовий склад та вивозять до медичних закладів. Потрібно бути весь час готовим до будь-яких ситуацій: поранення, ампутації, різні типи уражень, контузії. Необхідно завжди тримати машину в бойовій готовності.

Команді Дока доводилось допомагати хірургічному відділенню та операційному блоку, робити перев’язування.

Медики бачать багато болю та крові, але вони намагаються триматися і підтримувати бойових побратимів.

«Я уявляю країну квітучою, з соняшниками, хлібними полями. Я не хочу війни взагалі. Я хочу, щоб люди зрозуміли, що війна ні до чого не веде. Це великі та тяжкі випробування, і нічого. Рани, які не загоюються роками. Я хочу миру, – коментує Док. – Ми для того тут і захищаємо нашу країну, щоб скоріше настав мир на нашій землі, щоб ми могли спокійно жити та не озиралися на небо».

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Від admin

Перейти до вмісту