В Академії Нацгвардії пройшли навчання з представниками Консультативної місії Європейського Союзу - НГУ

Протягом двох днів представники Головного управління, Національної академії та військової частини 3070 Національної гвардії України розглядали питання покращення охорони громадської безпеки і порядку та гендерної інтеграції у системі Національної гвардії України.

Для надання допомоги українським військовим прибули експерти з Португалії, Іспанії, Нідерландів та України. Разом вони працювали над визначенням шляхів покращення взаємосумісності підрозділів за допомогою вже існуючих методів та кращих європейський практик, аби прискорити цей процес.

 

Під час зустрічі експерти з Португалії та Іспанії ознайомили гвардійців з основними напрямками, з якими працюють представники Консультативної місії Європейського Союзу та розповіли про міжнародні стандарти і концепції охорони громадського порядку. Зазначимо, що одним із напрямків КМЄС є консультування Національної поліції та Національної гвардії України з питань координації та взаємодії між цими структурами.

«Оперативна сумісність – це здатність діяти разом злагоджено, ефективно і результативно для досягнення оперативних і стратегічних цілей. І сьогодні ми з вами визначимо основні механізми взаємосумісності між структурами, які забезпечують порядок у країні», – зазначає координатор з питань громадського порядку КМЄС в Україні Нуно Сімоес.

 

Під час роботи у групах перед гвардійцями стояло завдання розробити пропозиції щодо посилення оперативної сумісності та міжвідомчої співпраці і координації між НГУ та НПУ. Представникам НГУ було запропоновано визначати технічну, людську та процедурну оперативну сумісність. Зі свого боку експерти надавали консультування стосовно розробки стратегій цивільної безпеки.

Крім того, радниця з гендерних питань КМЄС Гісела Дуеттінг з представниками Нацгвардії провела майстер-клас стосовно гендерного мейнстримінгу в країнах ЄС.

«Я вражена тими кроками, які ви вже зробили щодо розвитку гендерного мейнстримінгу у вашому навчальному закладі. Вони є колосальними та відповідають умовам сьогодення. Я відчуваю велику відповідальність через те, що я тут у найскладніший для України час, – зазначає Гісела Дуеттінг. – Національна гвардія – це та структура, яка після деокупації територій буде заходити та співпрацювати з мирним населенням. Я вважаю, що саме у цьому аспекті моя допомога буде найдоцільніша».

Після чого розпочалася робота у групах. Головним завданням якої було розробити план стосовно покращення гендерної інтеграції Академії. Гвардійці визначали цілі, які є найбільш та найменш пріоритетними на сьогодні.

У свою чергу представники відділу євроатлантичної інтеграції презентували гостям з КМЄС результати Академії, яких вдалося досягти у сфері гендерної тематики протягом останніх років.

По завершенню офіцери НГУ виступили зі своїми пропозиціями стосовно підвищення рівня інтероперабельності правоохоронних структур та гендерного компоненту.

Відділ міжнародних зв’язків, інформації та комунікації НА НГУ

Перейти до вмісту