Національна гвардія України взяла участь у засіданні комітету Європейських Сил Жандармерії - НГУ

Представники Національної гвардії України взяли участь у засіданні робочої групи Міжвідомчого комітету Європейських Сил Жандармерії (EUROGENDFOR), яке проходило на базі Центру спеціальних операцій Цивільної гвардії Іспанії.

Основна мета візиту — обговорити з іноземними колегами подальші кроки Нацгвардії України для набуття статусу «спостерігача» у EUROGENDFOR. Ця співпраця націлена на те, щоб підвищити взаємосумісність зі спорідненими організаціями та структурами країн Європейського Союзу на шляху вступу України до ЄС, а також — впровадити передовий європейський досвід з підготовки гвардійців.

Учасниками засідання високого рівня стало командування Європейських Сил Жандармерії, представники Цивільної гвардії Іспанії, Національної жандармерії Франції, Військ карабінерів Італії, Військової жандармерії Польщі, Національної Республіканської гвардії Португалії, Жандармерії Румунії, Королівської гвардії Нідерландів та Служби громадської безпеки Литви.

Українські офіцери ознайомили іноземних колег з особливостями Національної гвардії України, її роллю в системі національної безпеки, функціями в правоохоронному компоненті силових структур та в обороні держави, відсічі збройної агресії. Окрім того, учасникам заходу презентували структуру НГУ, її підрозділи, особливості підготовки та результати їхньої діяльності в умовах дії воєнного стану.

В межах візиту представники Національної гвардії України мали можливість оглянути основні об’єкти інфраструктури Групи швидкого реагування та Центру спеціальної підготовки іспанських гвардійців.

За попередньою оцінкою, Національна гвардія України відповідає основним вимогам для набуття статусу «Спостерігача» в складі сил, але має пройти кілька етапів для отримання статусу. Для Національної гвардії України розвиток ефективної співпраці із аналогічними структурами країн Європейського союзу та з EUROGENDFOR, зокрема, досить важливий. Проведення спільних навчань, залучення інструкторів, обмін досвідом допоможуть покращити не лише стабільність нашої національної безпеки, а й вдосконаленню реагування на загрози міжнародного рівня.

Довідково. Центр спеціальних операцій в сільській місцевості Цивільної гвардії Іспанії – це підрозділ, що спеціалізується на боротьбі з тероризмом. Основні напрямки діяльності підрозділу — боротьба з терористичними організаціями і забезпечення професійної підготовки особового складу за різними напрямками.

Пресслужба НГУ

Перейти до вмісту