У Харкові відкрили меморіальну дошку нацгвардійцям, загиблим від авіаудару 05.03.2022 - НГУ

Навічно у строю 12 нацгвардійців, життя яких обірвав російський авіаудар у ніч на 5 березня 2022 року. На фасаді розбомбленої будівлі 5 Слобожанської бригади Нацгвардії України встановили меморіальну дошку. Відкриття дошки відбувалося за участі родичів загиблих, військовослужбовців та капеланів. 

Володимир Сидоренко втратив тієї ночі брата Івана. Володимир теж військовослужбовець і тієї ночі був на посту поряд з частиною.  Він також отримав поранення тієї ночі. З-під завалів із травмами руки та ноги його витягли побратими. Поки Володимир чекав на евакуацію, дізнався, що на території частини загинув його 46-річний брат Іван. 

«О 02:32 почув звук літака, який наближався до мене. Встиг тільки по радіостанції крикнути: «Повітря» — і буквально відбігти три метри, поки вже від вибухової хвилі не полетів. Присипало цеглою. І так залишився живий», — розповідає Володимир.

Одна з авіабомб, які російський винищував скинув на частину, зруйнувала будинок культури та квартири військових. Дружина військового Поліна Семібратова показує зруйновану вщент квартиру, де жила з липня 2017-го.

«Ми заїхали і були дуже раді, що в нас є службове житло. Нарешті ми можемо тут жити і бути господарями. І ніхто б не міг подумати, що так все складеться», — говорить Поліна.

Того дня вона разом із донькою ховалася у підвалі гуртожитку. Там було семеро матерів і восьмеро дітей. Родина Поліни Семібратової вижила, але і понині вони винаймають житло.

«Ми тільки вклали маленьку дитину. Тиша, ніч — і тут такий жахливий шум, грохот. Спочатку взагалі нічого не розумієш. Тебе охоплює жах, ти чуєш, як валиться приміщення. І ти не розумієш, що з тобою буде далі, що ти взагалі не можеш допомогти своїй дитині в цей момент. Все, що ти можеш, це просто взяти і накрити її собою», — каже Поліна.

Ідея створення дошки належить побратимам загиблих, розповів заступник командира військової частини 3005 Артем Міщук.

«Це перші втрати, які понесла наша військова частина з початку повномасштабного вторгнення. І саме цього дня, у другі роковини, було вирішено відкрити цю меморіальну дошку. Ми її зробили самі, погодили з командиром частини», — сказав Міщук.

Командир 5-ї Слобожанської бригади Дмитро Клодчик висловив співчуття рідним загиблих бійців.

«Наша з вами задача — зберегти пам’ять на довгі роки, зробити все, щоб ця втрата не була марною, зробити все, щоб ворог був переможений. Слава захисникам України! Слава Україні!», — сказав командир.

Фото: Гнат Голик

Відділ інформації та комунікації Східного ОТО

Перейти до вмісту