«Він помер за нас». Воїн Нацгвардії про вихід з окупації, звільнення Урожайного і бої за Авдіївку (ВІДЕО) - НГУ

Минулого тижня ми записали цю розмову з гвардійцем Карімом. Його село у Харківській області окупували за лічені години 24 лютого 2022 року. Він вирвався з окупації. Мобілізувався в армію і разом з побратимами повернувся на схід, щоб звільняти рідну землю. Через декілька днів після запису цього інтерв’ю Карім загинув. Його командир і побратими попросили, щоб ми опублікували це відео й обов’язково там написали такі слова: «Він помер за нас».

Карім – боєць львівського підрозділу Національної гвардії України. У перший день повномасштабного вторгнення його село окупували. Хлопець, рятуючи молодшого брата, цілу ніч пішки йшов лісами, щоб вирватися з окупації.

Після виходу з окупації Карім мобілізувався у підрозділ Нацгвардії де колись служив строкову службу. Хлопець повернувся на східний напрямок вже з побратимами, щоб зі зброєю в руках відвойовувати рідну землю. Його підрозділ визволяв Урожайне і тримав позиції на різних ділянках східного фронту. У розпал боїв за Авдіївку Карім разом з побратимами утримували позиції у цьому місті. Бої за Авдіївку були одними з найскладніших для гвардійця.

«Нам здавалося, що це просто пекло. Це постійні артилерійські обстріли 24/7. Вони не закінчувалися. Постійні прямі «контакти» на позиціях. Я відразу зрозумів, що це буде жорстко, коли мені в перший день безпілотник скинув гранату під ноги. У мене було лише 2 секунди. Я відстрибнув і вона розірвалася за півтора метра від мене. Я відбіг до будинку, щоб сховатися, а там не було половини даху. Дрон мене переслідував і закинув іншу гранату в кімнату», – розповідає гвардієць.

Ворожі безпілотники були для оборонців Авдіївки серйозним викликом. Гвардієць розповідає, що вони безперервно «висіли» у повітрі або залітали у вікна на позиції й підривалися. Українські воїни відплачували окупантам тією ж монетою. Карім пригадує, що побратими зі Збройних сил України допомагали гвардійцям нищити окупантів.

«Добре спрацювали оператори дронів зі 110-ї бригади. Вони молодці й дуже нас виручили. У них була так звана «Баба Яга» – це такий аграрний дрон з якого вони скидали вибухівку на окупантів»,- пригадує хлопець.

Карім загинув за декілька днів після того, як Сили оборони України вийшли з Авдіївки. Гвардієць потрапив під ворожий обстріл, виконуючи бойове завдання. Хлопець до останнього вірив у перемогу України. Він вважав, що українці – на своїй землі й у цьому наша сила. Ми не хочемо чужого, ми захищаємо своє, а тому ми обов’язково переможемо, адже правда за нами.

Хлопець дуже просто і коротко пояснював власну філософію боротьби з ворогом, але у цій простоті ховається глибина, мужність і величезна жертовність українського воїна. Воїна, що заради рідної країни і власного народу віддав найдорожче – своє життя.

«Було дуже важко. Але роботу треба було робити. І ми її робили….», – сказав Карім, котрий загинув у бою за незалежність нашої держави.

Військовослужбовці Національної гвардії України беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту