![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/301009286_365292295772532_2419320404010389060_n.jpg)
Медійник Микола Щиров працював на українському телеканалі 1+1 , а також співпрацював з датським та ізраїльським ТБ. Його «очима» ви могли бачити репортажі та прямі включення з Харкова у Телевізійній Службі Новин. А напередодні повномасштабного вторгнення знімальна група 1 датського телебачення – оператор Миколай Щиров та кореспондентка Матільда Кімер виходила на патрулювання разом з нацгвардійцями.
«У ніч з 23-го на 24-те лютого ми з журналісткою поверталися зі зйомок на Донбасі. Десь біля 2 ночі я тільки приїхав до Харкова і ліг спати. О 5 ранку мене розбудив телефонний дзвінок зі словами «Почалося». Я особисто мав передчуття війни. З осені мав зібрану сумку на випадок, якщо вона почнеться. 24 та 25 лютого ми допрацювали останні дні з датським телебачення, мали включення з Харкова. 26 лютого я вже був у частині Нацгвардії», – розповідає Микола.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/300800979_365292202439208_8686436845888716298_n.jpg)
Зараз солдат Миколай Щиров обороняє українську Харківщину у складі підрозділу Національної гвардії. Чоловік і до цього бачив війну. З 2015 по 2019 рік він знімав першу лінію оборони Донбасу та показував європейцям жахи війни, яку розв’язала рф на українському сході. Уже тоді він познайомився з польовим побутом, у яких живуть захисники переднього краю, а також зрозумів, чому військові товаришують по-справжньому.
«Ще під час АТО ми мали передчуття, що це тільки початок і вони не зупиняться. З 2014 року вони наче запустили міну сповільненої дії. Це було лише питанням часу. Я не вагався, я знав що піду на війну. Цивільні і справді дуже відрізняються від військових. Ви приїжджаєте на зйомки до цивільних, спілкуєтесь, повертаєтеся і більше не бачитесь. З військовими ти знайомишся, знімаєш про них матеріал і дружиш ще багато часу після. Вони дуже щирі», – зазначає Щиров.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/300898968_365292199105875_4528626555978196591_n.jpg)
10 березня нацгвардієць одружився зі своєю нареченою Юлею прямо під час звільнення.
«Ми знали, що існує якась спрощена процедура для одруження військових, проте як вона працює не було зрозуміло. Ми з Юлею прийшли просто подати заяву, а вийшло, що нас відразу і розписали. Я був у повній екіпіровці, зі зброєю, бо це просто не можна було лишити», – ділиться нацгвардієць.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/300948765_365292282439200_5230925518987833667_n.jpg)
Він розповідає, що його вже декілька разів просили повернутися працювати на телебачення, адже мати перевіреного фіксера-оператора у зоні бойових дій для медійників на вагу золота. Проте він змінив камеру на стрілецьку зброю виваженим рішенням і тому категорично відповідає: «Своїй країні я потрібен зараз найбільше».
Після перемоги Микола Щиров мріє повернутися до медіа сфери та знімати те, що він любить найбільше – документальні фільми.
![](https://ngu.gov.ua/wp-content/uploads/2022/08/300785418_365292212439207_8375686087599842526_n-1.jpg)