Нацгвардієць Володимир на позивний Чиж стрілець одного з батальйонів 5 Слобожанської бригади НГУ. Свій шлях військового він розпочав весною 2022 року.
Початок війни чоловік зустрів вдома, бачив, як російські бомбардувальники заходили на Харків. Коли принесли повістку сусідові, то сказав, щоб і йому виписували. Лише одну умову поставив: «Служити буду тут, хочу Харків захищати!» Так Володимир став гвардійцем.
«Я все життя був цивільним. Строкову службу не проходив, зброю в руках не тримав до свого зарахування в лави нацгвардійців. Це вже тут хлопці навчили мене споряджати магазини та все інше. Я був під Балаклією, тоді під Куп’янськом. Але справжня реальна війна для нас всіх почалася в лісі під Кремінною і далі в наступному виїзді на Кліщіївку», – розповів гвардієць.
Чиж відзначений нагрудним знаком «За доблесну службу» та медаллю «За доблесть». Наприкінці вересня минулого року група Чижа утримувала позицію під постійним вогнем супротивника. Позиція залишилася нашою, а Володимир після відбиття атаки самотужки виходив до пункту евакуації із пораненням.
«Я такий же як усі, так само воював, так само лікувався. Ми всі завжди разом. Усвідомлення та відчуття єдності із побратимами – це і є найбільший та найдорожчий спогад. Виходи, окопи, копання і стрілянина, допомога пораненим та як виносили хлопців з окопів на евак (пункт евакуації – авт.), це все завжди разом. От тепер і почуваю себе нормально серед хлопців. Всі стали рідними», – сказав Чиж.
Військовослужбовці Національної гвардії України беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх напрямках, де ведуться активні бойові дії, стійко утримують свої позиції та знищують сили і засоби противника.
Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ