“Справжня війна для нас всіх почалася в лісі під Кремінною”: гвардієць Чиж розповів про бої за Балаклію, Кремінну та Кліщіївку - НГУ

Нацгвардієць Володимир на позивний Чиж стрілець одного з батальйонів 5 Слобожанської бригади НГУ. Свій шлях військового він розпочав весною 2022 року.

Початок війни чоловік зустрів вдома, бачив, як російські бомбардувальники заходили на Харків. Коли принесли повістку сусідові, то сказав, щоб і йому виписували. Лише одну умову поставив: «Служити буду тут, хочу Харків захищати!» Так Володимир став гвардійцем. 

«Я все життя був цивільним. Строкову службу не проходив, зброю в руках не тримав до свого зарахування в лави нацгвардійців. Це вже тут хлопці навчили мене споряджати магазини та все інше. Я був під Балаклією, тоді під Куп’янськом. Але справжня реальна війна для нас всіх почалася в лісі під Кремінною і далі в наступному виїзді на Кліщіївку», – розповів гвардієць.

Чиж відзначений нагрудним знаком «За доблесну службу» та медаллю «За доблесть». Наприкінці вересня минулого року група Чижа утримувала позицію під постійним вогнем супротивника. Позиція залишилася нашою, а Володимир після відбиття атаки самотужки виходив до пункту евакуації із пораненням.

«Під Кремінною я був контужений та поранений в ліву ногу, а у Кліщіївці мені прилетіло від ворожого АГС, знов контузія і поранення правої руки. Та нічого, сам від залізничного шляху тоді дійшов», – згадує Володимир.

«Я такий же як усі, так само воював, так само лікувався. Ми всі завжди разом. Усвідомлення та відчуття єдності із побратимами – це і є найбільший та найдорожчий спогад. Виходи, окопи, копання і стрілянина, допомога пораненим та як виносили хлопців з окопів на евак (пункт евакуації – авт.), це все завжди разом. От тепер і почуваю себе нормально серед хлопців. Всі стали рідними», – сказав Чиж.

Військовослужбовці Національної гвардії України беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх напрямках, де ведуться активні бойові дії, стійко утримують свої позиції та знищують сили і засоби противника.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту