Слобожанські кінологи-гвардійці виявили майже 100 кг артилерійського пороху - НГУ

В Ізюмському районі Харківської області кінологи 5-ї Слобожанської бригади НГУ разом з представниками інших правоохоронних структур проводили заходи з протидії протизаконному обігу зброї, боєприпасів та вибухівки. Під час перевірки лише двох домоволодінь службові собаки бригади виявили майже 100 кг артилерійського пороху.

Як зазначив начальник кінологічної служби бригади на позивний К-9, це найбільша партія, яка була виявлена кінологами протягом цього року. Нагадаємо, у квітні на блок-постах кінологи бригади разом зі своїми пухнастими побратимами запобігли ввезенню до Харкова 38 кг вибухових речовин.

Як зазначив офіцер з позивним К-9, артилерійський або як його ще називають «трубчастий порох» є дуже небезпечним — це видовжені палички, схожі на бенгальський вогник.

«На відкритому повітрі пороховий заряд горить досить повільно, бо незначний тиск. Однак, у закритому просторі ця речовина вибухонебезпечна. Використання навіть декількох паличок може призвести до вибуху через стрімке виділення теплової енергії», — пояснив офіцер.

За його словами, під час відпрацювання одного з населених пунктів Ізюмського району відзначились два кінологи зі своїми вихованцями – німецькою вівчаркою Еріком та бельгійською вівчаркою Мальтою.

На подвір’ї одного з мешканців села – чоловіка 1969 р.н. , Ерік виявив 76 кг 800 г артилерійського пороху, одну гранату Ф1, 440 набоїв калібру 7,62 та два постріли для ручного гранатомета.

А через декілька годин службовий собака Мальта на подвір’ї мешканки селища – жінки 1989 р.н. знайшов 21 кг 580 г трубчастого пороху, 13 кг 890 г танкового пластиду, три універсальні запали, 3 штик-ножі, два постріли для ручного гранатомета та 8 гранатометних пострілів ВОГ-17М калібру 30 мм – модернізованого варіанту ВОГ-17А зразка 1971 року.

За даними випадками правоохоронними органами порушені дві кримінальні справи за ст. 263 ККУ – «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами». Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту