Слобожанські гвардійці завадили ввезенню до Харкова майже 38 кілограмів вибухівки - НГУ

Слобожанські кінологи продовжують щоденно оберігати харків’ян від загрози використання у місті незаконної зброї, вибухівки та спроб завозу у місто наркотичних речовин.

Протягом квітня поточного року кінологічною службою 5-ї Слобожанської бригади зафіксовані 33 випадки спроб правопорушників завезти у Харків або здійснити транзит через нього вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухівки та наркотичних речовин.

«Серед блок-постів, на яких щоденно несуть службу разом зі своїми пухнастими побратимами кінологи нашої бригади, невтішну «першу сходинку п’єдесталу» займає пост, який розташований на в’їзді у Харків з боку міста Чугуєва. Тут протягом місяця ми 12 разів затримували транспортні засоби, водії яких намагалися протиправно ввезти заборонені предмети та речовини», – розповідає начальник кінологічної служби 5-ї Слобожанської бригади НГУ офіцер на позивний К-9.

За його словами, за підсумками квітня змінився блок-пост, який зазвичай був на другому місті за кількістю виявлених спроб протизаконного провезення вибухівки, зброї, боєприпасів та наркотиків.

«Зазвичай другим за кількістю та обсягами виявлено був блок-пост, який розташований на виїзді з Харкова у бік Києва. Але у квітні він «відійшов» на третій план – 5 випадків. А на другому місці опинився блок-пост, через який потік транспорту в’їжджає у Харків з боку міста Суми. Тут ми зафіксували 8 спроб протизаконного переміщення зброї та наркотиків», – додає К-9.

Як розповідає начальник кінологічної служби 5-ї Слобожанської бригади, 1, 21, 22 та 24 квітня фіксувались відразу по три спроби ввезення до Харкова зброї та вибухівки. 8, 10, 16, 23 та 29 квітня – по дві спроби.

Загалом протягом квітня 2024 року кінологічними парами 5-ї Слобожанської бригади НГУ на блокпостах було знайдено:

 • вогнепальна зброя — 5  од.;
 • холодної зброї — 2 шт.;
 • набоїв різних калібрів — 3512 шт.;
 • гранат різних видів та модифікацій  — 9 шт.;
 • універсальних запалів — 8 шт.;
 • підривачів різних видів — 207 шт.;
 • вибухонебезпечні речовини — близько 38 кг;
 • вогневий шнур — 46 метрів;
 • мін різних видів та модифікацій — 14 шт.;
 • осколкових боєприпасів калібру 40 мм для підствольних гранатометів — 12 шт.;
 • пострілів для ручного протитанкового гранатомета — 3 шт.;
 • детонаторів різних видів — 174 шт.;
 • пігулок «Метадону», «Лірики», «Прегабаліну», «Екстазі», «Морфіну» — 76 шт.;
 • ін’єкційних наркотичних засобів — 16 ампул.;
 • кристалічні наркотичні засоби та наркотичні засоби рослинного походження.

Наприклад, о 13 годині 08 квітня на блок-пості на вʼїзді в м. Харків з боку міста Чугуїв. Мобільною кінологічною групою 5-ї Слобожанської бригади НГУ для перевірки був зупинений пікап Ford F-150 під керуванням  чоловіка 1995 р.н.

«Під час огляду автомобіля кінологом зі службовим собакою Аморек в автівці ми виявили цілий склад зброї та боєприпасів: три автомати Калашникова зі складаним прикладом та вкороченим стволом, три гранати різних видів, 1240 набоїв калібру 5,56 міліметри та понад 60 набоїв інших калібрів», – розповів начальник кінологічної служби офіцер на позивний К-9.

21 квітня об 11:00 на блок-посту, який розташований на в’їзді у Харків з боку міста Суми мобільною кінологічною групою для перевірки був зупинений автомобіль SEAT Alhambra без української реєстрації під керуванням чоловіка 1993 р.н. Під час огляду автівки кінологом зі службовим собакою Лор в салоні автомобіля було виявлено відразу десять 88 мм мінометних мін.

Наступного дня, 22 квітня о 13:05 на в’їзді в м. Харків з боку міста Чугуїв слобожанські гвардійці в автівці Ford Transit під керуванням чоловіка 1973 р.н. виявили 12 осколкових боєприпасів калібру 40 мм для підствольних та ручних  гранатометів, що поєднує в собі гранату і метальний заряд у гільзі.

А найбільш приголомшливий та навіть зухвалий випадок стався 29 квітня. Під час спроби виїхати з Харкова у бік міста Зміїв о 16:25 на блок-посту мобільною кінологічною групою 5-ї Слобожанської бригади для перевірки була зупинена автівка Peugeot Expert під керуванням чоловіка 1970 р.н.

«Відверто скажу, за час своєї служби не можу згадати аналогічного випадку. В салоні цієї автівки наш службовий пес Аморек виявив понад 38 кг вибухівки – пластид, тротил та гексоген, 46 метрів вогневого шнура, три постріли для ручних протитанкових гранатометів та понад 170 різноманітних детонаторів», – ділиться враженнями начальник кінологічної служби 5-ї Слобожанської бригади.

За його словами, по кожному випадку виявлення в транспортних засобах на блок-постах вогнепальної або холодної зброї, боєприпасів, вибухівки або наркотичних засобів на місце події були викликані слідчо-оперативні групи Національної поліції України й відкриті кримінальні провадження.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ НГУ

Перейти до вмісту