Розстріляні росією: командир мінометної батареї Герой України Андрій Сорока (ВІДЕО) - НГУ

Герой України капітан Сорока Андрій Віталійович, народився 29.08.1995 в місті Гнівань Тиврівського, нині Вінницького району Вінницької області. Закінчив Гніванську загальноосвітню школу № 1, пізніше – Національну академію внутрішніх справ у м. Київ.

У 18 років підписав контракт та проходив службу у 40-му полку імені полковника Данила Нечая Національної гвардії України у Вінниці. З 2014 року постійно брав участь в антитерористичній операції та операції Об’єднаних сил на Сході України; з 24 лютого 2022 року – у відсічі повномасштабного вторгнення військ РФ в Україну. З травня по жовтень 2022 року мінометною батареєю під його командуванням ліквідовано цілий ряд ворожої техніки й велику кількість особового складу окупантів. На жаль, 01.11.2022 року він загинув в наслідок артилерійського обстрілу на Донецькому напрямку.

«Я мобілізований. Я приїхав з Литви. П’ять років був на заробітках. Війна почалась і я одразу повернувся в Україну. Ми разом були в Донецьку. Його всі хвалили. Де Андрій зі своїми хлопцями – там одразу все стабілізується», – розповів Віталій Сорока.

«Спочатку командир видався суворим. Але потім пояснив, мовляв, я боюся вас втратити, а тому хочу, щоб ви всього навчилися, все побачили: де «прильот», де «вильот». Тоді він нас приставив до мінометної батареї де ми отримали колосальний досвід. Командир дуже любив новітні технології. Він вважав, що одним автоматом йти на пролом не можна. Він розумів програмне забезпечення, швидко й чітко вибудовував координати, куди нам потрібно вдарити. Одна-дві міни – точне влучання», – поділився спогадами про командира його побратим.

Ніколи не пробачимо окупанту ні одного нашого воїна, країна агресор повинна заплатити за кожного і кожну, хто поклав своє життя за волю і незалежність України. Наші герої заслуговують нашої повної підтримки та визнання. Ми повинні боротися за правду і справедливість, щоб кожна жертва не була забута і не пройшла марно.

Детальніше про життя та службу Героя в сюжеті: «Розстріляні росією» від Міністерства внутрішніх справ України.

Перейти до вмісту