Нацгвардійцю Олександру Орлову, який загинув у боях за Харків, присвоєно звання “Герой України” - НГУ

На сайті Президента України вийшов Указ про присвоєння найвищої державної нагороди — звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) командиру групи загону спецпризначення “Омега” НГУ Олександру Орлову.

 

Олександр Орлов

Герой загинув на другий тиждень повномасштабного вторгнення, коли відбивав на харківській окружній штурм підрозділу російського ГРУ. Атака ворога тоді захлинулася, росіяни не змогли закріпитися у житлових районах Північної Салтівки, натомість ми втратили одного з найбільш досвідчених та найкраще підготовлених військовослужбовців.

Олександр народився в українському Донецьку. Після завершення навчання працював на шахті «Трудівська» у рідному місті. Згодом вирішив пов’язати своє життя з армією. У 2013 році закінчив Національну академію Національної гвардії України у Харкові. Там і залишився жити та працювати. У вільний час займався спортом.

 

Олександр воював за Україну з початку російсько-української війни. Служив у лавах окремого загону спеціального призначення «Омега» Національної гвардії України. Неодноразово був відзначений нагородами, зокрема, медаллю «За військову службу Україні» у 2017 році та орденом «За мужність» ІІІ ступеня у 2018-му.

 

З перших днів повномасштабної війни Олександр став на оборону Харківщини у складі рідного підрозділу НГУ. Був командиром групи снайперів.

 

Поховали Героя у селі Катеринівка Харківської області.

 

В Олександра залишилися дружина і син.

 

Пресслужба НГУ, відео групи інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту