У Харкові з’явилась вулиця на честь нацгвардійця Вадима Манька - НГУ

22 листопада поточного року рішенням позачергової сесії Харківської міської ради вулицю Чкалова у Київському районі було перейменовано на вулицю Вадима Манька — офіцера Нацгвардії, Героя України. Тоді загалом було перейменовано 26 вулиць, назви яких були пов’язані з комуністичним минулим, росією та її союзниками.

Смерть мужнього та самовідданого військовослужбовця стала болючою втратою для всієї гвардійської родини. Командування Східного територіального управління звернулося до Харківського міського голови з проханням увічнити пам’ять Героя в топоніміці його рідного міста. Представники міської ради сприяли реалізації цієї ідеї, зокрема були проведене опитування громадської думки.

Нагадаємо, Вадим Манько, позивний Омут — офіцер загону спеціального призначення Східного територіального управління Національної гвардії України. Зіграв важливу роль в обороні Харкова та Харківщини. На рахунку капітана Манько знищені диверсійно-розвідувальні групи противника, вдалі штурми “опорників”, підбиття броньованої техніки, захоплений російський офіцер, врятовані життя побратимів. 13 серпня 2022 року Вадим Манько в складі медичної групи виконував бойове завдання з евакуації поранених військовослужбовців з населеного пункту Світличне Золочівського району. Гвардійці потрапили у засідку. Вадим попри важке поранення витяг з небезпечної зони своїх побратимів, але сам загинув.

За сумлінне виконання службових обов’язків, відданість Військовій присязі та Українському народові, зразкове виконання бойових завдань, особисту мужність і здійснення визначних геройських вчинків під час відсічі збройної агресії Російської Федерації проти України, капітану Вадиму Манько присвоєно звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

Нацгвардійці дякують місту-герою Харків за вшанування пам’яті Героя-побратима.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії Україн

Перейти до вмісту