«По нас били 203 калібром», — боєць батальйону «Донбас» НГУ розповів про бої у кремінських лісах - НГУ

Боєць батальйону спеціального призначення «Донбас» 15 Слов’янського полку поділився спостереженнями зробленими під час боїв під Кремінною. Його позивний — Синочок, і це — досвідчений воїн, який не раз ризикував своїм життям.

Повномасштабна війна увірвалася в життя одесита Синочка, коли йому було 19 років. Без вагань він йде до найближчої військової частини та призивається.

«Моя історія розпочалася в Одесі. Прийшов до найближчої частини. Потім ми базувалися неподалік острова Зміїний, де були бої. Далі нас відправили до аеропорту Одеси. Там також були обстріли та бомбардування», — згадує Синочок.

Він додає, що невдовзі ворог зрозумів, що Одеса йому не по зубах. Ситуація почала стабілізуватися. За деякий час прийшло розуміння: пора вирушати на схід, адже саме там твориться новітня історія його держави. Власне так він і потрапив до батальйону «Донбас». Сьогодні він знаходиться на посаді навідника зенітної установки ЗУ-23-2. Проте має дещо ширший потенціал.

«Я виконував завдання у Кремінському лісі як антидронщик та захищав своїх товаришів розвідувальних та ударних БПЛА, а також «скидів», — розповідає гвардієць. Найважчі враження у нього залишилося після боїв минулого квітня. Тоді по них багато працювали ворожі танки та САУ. — По нас били 203 калібром [ймовірно йдеться про 2С7 “Піон” – 203-мм самохідна артилерійська установка]. Того дня довелося трохи відійти назад, і якби ми цього не зробили, мене б вже тут не було. Треба робити все в команді, інакше один ти ніяк не впораєшся».

Гвардієць завжди гостро відчував несправедливість зазіхань росіян на українські землі. Зазначає, що ніколи не простить їм тисяч вбитих українців, особливо дітей. Йому довелося багато пережити, проте він лишається впевненим, що Україна переможе державу-агресора.

«Ми переможемо – це факт. Заради цього ми тут. Раджу всім, хто відчуває у собі силу: приєднуйтесь до нас!» — підкреслює гвардієць.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту