Засновники волонтерського проекту «Гвардія “Воля”» розповіли про збори для українських захисників і співпрацю з нацгвардійцями (ВІДЕО) - НГУ

Стійкість і успіх України у війні з росіянами є наслідком небаченого єднання українського народу. Мільйон українців взяли в руки зброю. Десятки мільйонів допомагають фронту, волонтерять і жертвують останнє заради спільної Перемоги.

У Луцьку група хлопчаків створила свій волонтерський загін. Взявши у приклад дорослих, вони назвали свій підрозділ «Гвардія “Воля”».

«Я прокинувся зранку від вибухів. Після того я пішов подивився телевізор і там показували, що йде війна. Була тривога. Ми відразу пішли у підвал. Так відбувалося цілий тиждень», – розказує Сергій на позивний Шторм.

 

«Пізніше всі ми зустрілися в одному дворі. Перший блок-пост у нас був із шиферу. Ми перевіряли людей на слово «паляниця».

Казали так:

«Добрий день. Скажіть паляниця». Люди нам відповідали й ми надалі поверталися на пост. Другий блок-пост вже був кращий. Ми там зупиняли машини. Казали – «Слава Україні! Скажіть паляниця! Куди прямуєте?». Згодом ми поставили третій блок-пост. Там ми почали збирати пожертви. Назбирали близько двадцяти тисяч і передали їх через волонтерів для військовослужбовців. З перших днів війни ми побачили що тут стоять військовослужбовці Національної гвардії. Ми вирішили з ними познайомитися. Коли познайомилися ближче, то почали допомагати», – розказує Дмитро на позивний «Жижик».

 

«Також ми долучались до збору коштів на дрон. Коли вже все було зібрано, то волонтери приїхали та показали нам як він літає і як скидає гранати. Загалом ми назбирали сорок три тисячі гривень», – розповідає Дмитро.

Про підрозділ хлопчаків-волонтерів «Гвардія “Воля”», їхніх чотирилапих побратимів і співпрацю з нацгвардійцями дивіться у сюжеті:

Перейти до вмісту