“Я — інструмент для знищення противника”: історія бійця батальйону “Донбас” НГУ Вікінг - НГУ

Професіоналізм, знання місцевості, ситуаційна обізнаність та мотивація. Сержант батальйону спеціального призначення “Донбас” Слов’янського полку НГУ Вікінг розповів про те, що дозволяє його підрозділу ефективно знищувати окупантів у кремінських лісах.

Вікінгу 35 років. Воює з 2014 року. Починав з добровольчого підрозділу. Але згодом вирішив максимально прокачувати себе як військовий професіонал, і врешті отримав величезний досвід бойової роботи у розвідці, піхоті та артилерії.

“Я призвався до 92 окремої механізованої бригади, до військової розвідки. Там я здобув надзвичайно цінний досвід та знання, які тепер є моїми найкращими союзниками у цій війні”, — розповідає Вікінг.

Після завершення контракту Вікінг приєднався до 15 Слов’янського полку. Згодом переводиться до легендарного батальйону спеціального призначення “Донбас”, адже він завжди прагнув стати частиною цієї команди.

“Я чув багато позитивного про батальйон “Донбас”, і я хотів приєднатися до цього професійного спецпідрозділу. У 2017 році моя мрія здійснилася, — ділиться гвардієць. Саме у лавах “Донбасу” він зустрів повномасштабне вторгнення російських військ на територію України. — Я був на взводному опорному пункті. В один момент ми побачили російські два Су-27, що пролітали над нами. Починається велика війна — відразу зрозумів я”.

Сьогодні підрозділ Вікінга бере участь у боях під Кремінною. Ворог на цьому напрямку надзвичайно активний, постійно намагається вести наступальні дії. Відтак команді Вікінга завжди вистачає роботи.

“Працюємо єдиною командою. Бачимо всю ситуацію в моніторах. Коли, наприклад, з’являється ворожий “танчик”, то гарненько насипаємо йому. Подобається бачити їх розлюченими. Ми завжди готові до нових викликів, але й самі створюємо нові сюрпризи для ворога. Мені не важлива кількість ворогів. Ми маємо постійно знаходити можливість виконувати нашу місію — місію військових. Ми давно відійшли від “книжкових” методів роботи, і працюємо над розв’язанням реальних проблем. Я — інструмент для знищення противника. Цим все сказано”, — підкреслює Вікінг. Та додає, що спецпідрозділ “Донбас” відрізняється своєю гнучкістю та децентралізацією у прийнятті рішень. Це дозволяє швидше та ефективніше реагувати на зміни ситуації.

Вікінгу є за що боротись. Вдома на нього чекає родина. І він усвідомлює, що майбутнє для наших дітей ми ще маємо відвоювати. Додатковий ресурс мотивації для нього, це його особливі “фішки” — справжній культ чаю, любов до зброї, воєнної культури, історії та філософії. Власне, так і народився його позивний.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту