«Під атакою ворожої техніки ми робили неможливе»: історія гвардійця з позивним Ярема - НГУ

Військовий шлях Ярослава почався у 2018 році, коли проходив строкову службу в Одесі. Там він вирішив своє життя поєднати з військовою службою та стати військовим. У 2019 році підписав контракт з однією з частин Центрального ОТО НГУ.

«У 2021 році я вирішив, що хочу навчатись, хочу знати більше про військову техніку. Разом зі своїм побратимом Дубом ми вирушили на навчання до Навчального центру Національної гвардії України. Я ретельно вивчав кожну деталь, кожен механізм. Саме ці знання та досвід у поводженні з технікою, знадобилися мені під час наступу ворога у лютому», – говорить Ярема.

Після навчання гвардієць отримав посаду командира машини БМП.

«У лютому 2022 року, під час повномасштабного наступу країни агресора, ми отримали бойову задачу: оборона та утримання рубежів Волновахи. Вирушили на місце. Ми прикривали вогнем групи нацгвардійців та воїнів ЗСУ, задля того, щоб вони мали можливість робити маневри. Але був випадок, коли наша БМП опинилася у танковому бою, просто посеред вулиці – на відкритій місцевості. Ми були як на долоні у ворога, під його прямим вогнем. Щоб зберегти екіпаж, відійшли до початкових позицій. Ми тримали оборону понад чотирьох діб», – згадує Ярослав.

Після Волновахи підрозділ Ярослава передислокували до міста Вугледар. Вже наступного дня вони отримали нове завдання – зачистити та обороняти селище Степне Донецької області.

«Зі своєю групою ми вирушили як піхота, адже наша «БеХА» там була б як ціль номер один. На третю добу, завдяки спільним діям ми вибили окупанта із селища та почали тримати оборону», – згадує Ярема.

«Розумними росіян не назвеш. Я просто не розумів їх логіки, вони йшли до нас у котел. Окупанти розуміли, що селище під нашим контролем й все одно йшли з атаками. На п’яту добу, вони почали бити по нас «Градами» та десь далеко працювали їх танки. В один вечір, вони прорвали правий фланг оборони та почали активно працювати з кулеметів по наших позиціях. Під час обстрілу, ми з товаришем побачили нашого побратима, якого поранили. Прибігли йому на допомогу та виявили у нього вогнепальне поранення. На місці надали домедичну допомогу, та евакуювали його й повернулися до бою. Після декількох годин жорстокого бою, ми вибили ворога з наших позицій», – згадує з хвилюванням ту добу наш герой.

За проявлений героїзм, за виконання поставлених задач у відсічі агресії рф Ярема нагороджений відзнакою командувача Національної гвардії України – нагрудним знаком «За доблесну службу».

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту