“Ворог тоді поніс багато втрат”, – нацгвардієць Міна розповів про оборону Запорізької АЕС та штурми на Запорізькому напрямку - НГУ

Військовослужбовець Нацгвардії на позивний Міна стрілець військової частини 3033 Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Призваний на строкову військову службу у 2020 році, вирішив присвятити своє життя військовій службі, підписавши контракт. Тоді ще хлопець не знав, що невдовзі йому доведеться стати частиною історії оборони Запорізької атомної станції в часи війни.

«Нам сказали, що колона ворога стоїть вже під Енергодаром. Ми зайняли визначені бойові позиції та були готові зустріти їх. Вже на світанку в’їхала перша група рашистів, напевно розвідувальна. Разом з побратимами ми їм «насипали» і вони відійшли. Потім вже підтягнулася їхня важка техніка та розпочався тяжкий бій, який тривав близько двох годин. Ворог тоді поніс багато втрат», – згадує гвардієць.

Психологічний тиск був величезним та хлопці мужньо й віддано тримали свої позиції. Як розповів гвардієць, спочатку було важко повірити, що війна почалася, але Міна і його товариші розуміли, що стали частиною величезного фронту боротьби за Україну. 

Після всіх цих подій, боєць вже неодноразово виходив на лінію оборони на Запорізькому напрямку, брав участь в запеклих штурмах і звільненні тимчасово окупованих населених пунктів Запорізької області, а по поверненню ділився отриманим досвідом з побратимами. Злагодження й обговорення стратегії стали невіддільною частиною життя гвардійців. Розповідаючи про крайній штурм, він підкреслює сміливість та професійність свого підрозділу.

«Ми всі універсальні, можемо працювати з різної зброї. Стріляли по цих окупантах з усього чого тільки можна. Бо у всіх нас є бажання скоріше їх вибити звідси, щоб швидше закінчилася ця війна», – розповів боєць.

Навіть травми, які отримав Міна у бою, не зупинили його. Лікарі, до яких він потрапив після поранення, жартували, що осколки від воїнів Нацгвардії відбиваються, підкреслюючи його щасливе уникнення серйозних поранень. 

Близькі пишаються його мужністю, відвагою і відданістю.

«Мої рідні та кохана не знали, що я брав участь в штурмах, адже через ротації іноді відсутній зв’язок. Та коли вже повернувся з пораненням, довелося розповісти», – з посмішкою говорить гвардієць.

Національна гвардія України спільно із ЗСУ та іншими складовими сектору безпеки і оборони, попри перевагу противника в живій силі та озброєнні, забезпечує надійний захист України від збройної агресії російської федерації.

Група інформації і комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту