“Важко, але я вдома”, – нацгвардієць з позивним Мольфар про контрнаступ, силу ворога та складні бої на Запорізькому напрямку (ВІДЕО) - НГУ

Дмитро з позивним Мольфар – боєць 14 бригади оперативного призначення “Червона Калина”. Він один із тих, хто став на захист України з перших днів повномасштабного вторгнення. У той час він проходив строкову службу, але одразу підписав контракт – хотів бути у бойовій бригаді.

“Я одразу сказав, що підписую контракт. Я йду захищати Україну вже на фронті, а не ходячи на патрулювання по місту”, – розповідає Мольфар.

На першу ротацію Дмитро зі своїм взводом відправився на Донбас, де велись запеклі бої. Розповідає, що брав участь як у штурмах, так і в оборонних боях. Російські війська почали масовані атаки з перших днів заходу на позиції.

“Була глибока ніч. Я побачив ворогів, які наступали на наші позиції у тепловізор. Я витратив на них усі свої магазини. В мене їх було сім або вісім. Їх наступ ми відбили”, – каже Дмитро.

Наразі підрозділ Мольфара веде штурмові дії на Запорізькому напрямку. Бійці бригади “Червона Калина” тут щоденно знищують ворога та звільняють українські землі.

Ворожі війська тут збудували міцні оборонні укріплення, застосовують усю номенклатуру озброєння: керовані авіабомби, артилерію, танки, бронемашини та дрони-камікадзе. Традиційно, росіяни також не бережуть своїх людей, кидаючи їх в окопи та контратаки.

Вороги активно ведуть аеророзвідку. Мольфар, зокрема, згадує як російські війська скинули авіабомбу в місці, де поранені бійці очікували на евакуацію. Тоді бійців врятував окоп, у якому вони встигли сховатись. Попри важкі бої Дмитро розповідає, що відчуває різницю у відношенні людей на Донбасі та в Запорізькій області.

“Чесно кажучи, мені тут простіше. Я тут відчуваю себе вдома. Тут інші люди, до тебе інше ставлення від людей. На Донбасі я такого не відчував. Мені там було все чуже. Люди одні тебе зустрічають добре, інші криють тебе матом. А тут я вдома”, – каже Мольфар.

Боєць “Червоної Калини” не підтримує думку, що проти українських захисників і захисниць воюють слабка та ненавчена армія. Він розповідає, що серед ворожих військ достатньо досвідчених та добре підготовлених підрозділів, яким складно протидіяти.

Важка техніка на Запорізькому напрямку може діяти “тільки на удачу” – в разі виявлення росіяни застосовують проти неї усю можливу зброю.

“Вони дуже сильні, у них дуже серйозна підготовка. Ми тут боремось за кожний метр усіма своїми силами. Але нас ніщо не зупинить. Ми вдома”, – каже Дмитро.

Мольфар розповідає, що найважчою частиною під час контрнаступу було подолання перших оборонних ліній росіян. Далі ситуація для українських військ складається вже краще. Щодо цивільних і “експертів”, які невдоволені темпами звільнення України – то для них у захисника є актуальна пропозиція.

“Мужики, є реальна пропозиція. Вступити до лав Національної гвардії України, у бригаду “Червона Калина”, до мене у взвод. І будемо з вами працювати. Тут відпочинок, сонечко, недалеко море. Інколи навіть чути морський бриз, який сюди долітає”, – заявив Дмитро.

Військовослужбовці НГУ беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту