Нацгвардійські БПЛА палять рашистські “Тигри” (ВІДЕО) - НГУ
 
Безпілотні літальні апарати — критично важливі для українських захисників. Без них управління боєм відбувається фактично “наосліп”.
 
 
Нацгвардієць Валерій – оператор БПЛА – розповів про переваги та вразливості такої техніки.
 
 
 
Сьогодні БПЛА найрізноманітніших форм, конфігурацій, марок впевнено конкурують із птахами за чисельністю у небі над Харківщиною. Бойові порядки окупаційних військ масово застосовують проти наших бійців “Елерони” та “Орлани”. Українці відповідають їм “Лелеками”, “Фуріями”, “Валькіріями”. Проте справжніми “робочими конячками” театру воєнних дій виступають цивільні “мавіки”. Є підрозділи, які використовують їх як імпровізовану зброю, нацгвардійці, натомість — як засіб аеророзвідки. Це — відносно недорога, досить надійна техніка, вона проста у керуванні та зручна в обслуговуванні. Її переваги та вразливості давно оцінили й українські воїни, і наш ворог.
 
“Це — Мavic. Він нам допомагає знешкоджувати техніку окупантів та особовий склад. Він кожного дня літає на розвідку, ми дивимось: де, що, як? Завдяки йому та нашій артилерії російські “Тигри”, “Урали”, “КамАЗи”, склади боєприпасів”, — розповідає Валерій. Він додає — “Ми побачили, як під’їжджає їхня [російських окупаційних військ] техніка, завантажується, виїжджає. Ми дали координати артилеристам, а вони вразили цілі. Під час їхньої роботи, ми стежили, куди влучають артилеристи та корегували їх”.
 
 
Одна з переваг названого БПЛА – здатність знімати якісне відео з досить великої висоти та відстані.
 
“Тут зум дає 28-разове збільшення. Ми можемо близько до ворога не долітати. А значить БПЛА має великі шанси відпрацювати, та не потрапити під дію російських РЕБ [засобів радіоелектронної боротьби], — пояснює Валерій.
 
Він каже, що велику роль тут відіграє своєчасна зміна т.зв. “прошивок” та локацій роботи. Але це не є панацеєю. “Мавіки” на фронті — ресурс, який дуже легко втратити через насиченість лінії зіткнення ворожими РЕБ. Вони нерідко захоплюють та уводять БПЛА, або й розряджають його батарею. “Пташка” Валерія теж зазнавала такого впливу, але самостійно повернулася до господаря. Серед прикрих вразливостей – робота цієї моделі вночі неможлива, або ускладнена. Зокрема через протидію противника. До того ж компанія-виробник ще у квітні офіційно заявила про вихід з ринків України та росії, щоб гарантувати, що їхні дрони не використовуватимуться у боях. А це вкрай негативно впливає як на постачання, так і на технічну підтримку цих гаджетів.
 
 
 
 
Валерій дякує волонтерам, які придбали цей БПЛА гвардійцям, але наразі ситуація складається таким чином, що військам потрібні ще більш надійні, масові “пташки”, аби хоча б втримати наявний паритет. Сьогодні він великою мірою досягається винахідливістю та завзяттям звичайних українських воїнів. Наприклад сам Валерій, родом з Чернігівської області. Йому дуже боліло, коли першому етапі вторгнення російські окупанти зайшли на його землю, аби вбивати, плюндрувати та ґвалтувати. Наразі термін його строкової служби минув, проте він день за днем відточує свою майстерність та захищає свою Державу на Харківщині.
 
 
Група інформації і комунікації Східного ТУ
 
 
Перейти до вмісту