«Не було жодної тихої години, постійно були обстріли», – гвардієць з позивним Тетеря про бої у Волновасі - НГУ

Гвардієць Тетеря один з тих, хто організовував зелений коридор для мирних жителів Волновахи.

«Наша задача була утримати об’єкт критичної інфраструктури та організувати евакуацію мирних жителів, які там переховувались у Волновасі. Для цього виділили бронегрупу із 6 військовослужбовців: я, Сталєс, кінолог та інші гвардійці. Задача буда складною через те, що там знаходилось багато цивільних та працівників заводу, які ховались від російських бомб. Не було жодної тихої години, постійно були обстріли. У нас був чіткий і хитрий план», – розповідає «Тетеря».

Гвардійці не давали ворогу просунутись, а ні на метр. Вони відстрілювали завод настільки щільним вогнем наче їх там не 6 чоловік, а цілий взвод, у ворога не було жодних шансів просунутись ближче.

Між обстрілами бійці бігали до підвалу, де лишились місцеві, приносили їм воду та продукти харчування. Люди не залишись осторонь, намагались теж допомагати  військовим, готували для них їжу та постійно прибирали скло після обстрілів, яке було всюди під ногами.

«Треба було терміново евакуювати мешканців, ворожий танк просунувся надто близько. Ми знали, і окупанти знали, що через пару годин приїдуть автобуси за людьми. Тоді вони просто підло та підступно обстрілювали місцевість ще потужніше, мабуть зі всіє зброї, яка в них знаходилась. Ми організували зелений коридор для цивільних, поки вони виходили з будівлі, прикривали мирних мешканців вогнем, даючи їм можливість дійти до автобусів, проводили за руку тих, хто боявся», – ділиться гвардієць.

Через професійні дії бійців НГУ евакуація пройшла без втрат, всі цивільні дісталися безпечних місць. Спроби ворога зашкодити цьому були відбиті. Наші військові прикладаюсь максимум зусиль для виконання бойових завдань та захисту цивільних, навіть коли це знається неможливим.

Група інформації та комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту