«Україна поверне кожне своє місто та село». Гвардієць із Кривого Рогу розповів про оборону Луганщини - НГУ

“Тривога” виявилася зовсім не навчальною — так згадує ранок 24 лютого гвардієць Богдан. Рубіжне, де він проходив службу, стало справжньою «кісткою в горлі» російських окупантів, яку ті змогли заковтнути лише після більше двох місяців запеклих боїв. В епіцентрі цих подій опинився і Богдан.

У нас мало бути певного роду бойове злагодження та спеціальні навчання. Однак та тривога, по якій ми прокинулися, виявилася бойовою. Далі все по класиці – отримання зброї та набоїв, заняття оборони військового містечка. Із повномасштабною війною я познайомився у 23 роки».

Через три дні гвардієць потрапив до складу взводу, який мусив боронити один з потенційних напрямків прориву противника. Об’єкт “Картонний завод” на околицях Рубіжного на тривалий час став й місцем бойових сутичок, і домом.

Протягом цих двох місяців було все – і перестрілки з піхотою противника, і робота по ворожих танках та броньовиках. Найпамятніше – три доби ми просиділи, фактично, у оточенні ворога. Це було в приватному секторі, і ми просто тримали оборону в гаражах місцевих жителів. На третій день нас почали штурмувати, і лише завдяки підкріпленню, яке дуже вчасно підійшло, нам вдалося “дати по зубах” ворогу та вийти з фактичного оточення».

Такі бої в місті, розповідає Богдан, були звичною справою для гвардійців та інших сил оборони протягом боїв за Рубіжне. Однак переконує – наші підрозділи діяли злагоджено, стратегічно та тактично гнучко, натомість окупанти мали свою тактику.

Не здивую, коли скажу, що ворог просто рівняв усе із землею на своєму шляху. Вони нищили просто все. Особлива роль у цих боях відводилася представникам двох невизнаних республік – їх застосовували наче гарматне м’ясо, наче своєрідну розвідку боєм. Все заради того, аби вивідати, де знаходяться наші сили. Там ніхто нікого не шкодував – ми знищували сотню живої сили противника, наступного дня приходило ще стільки у так звану розвідку боєм».

За оборону Рубіжного гвардієць від командувача Нацгвардії отримав заохочувальну відзнаку – нагрудний знак «За доблесну службу». Каже:

Таких відзнак вартує кожен військовий, як і кожен українець, який вже протягом п’яти місяців кує нашу омріяну Перемогу.

Перейти до вмісту