“Ми не здаємося, заряджай патрони!” — офіцер 15-го Словʼянського полку Земляк розповів про бої на Донбасі - НГУ

Штурмові дії малих груп, хитрощі ворога та стійкість гвардійців. Офіцер 15 Слов’янського полку Земляк розповів про бої свого підрозділу на Донеччині та Луганщині.

Земляк вирішив стати на захист України, коли йому було всього 17 років. Він вступив до Національної академії Національної Гвардії України. Після 4 років навчання, отримавши офіцерське звання, відправився на схід.

Після закінчення академії я приєднався до стрілецького батальйону 15-го Слов’янського полку, розташованого в Рубіжному Луганської області [нині окупованому росіянами місті]. Там, минулого року, я зіткнувся з повномасштабною війною”, — згадує Артур. Брав участь у боях не лише за Рубіжне, а й за Сєвєродонецьк та Лисичанськ, потім на Майорському напрямку.

Наразі Земляк воює у кремінських лісах. Напрямок дуже складний: доводиться постійно відбивати дії малих штурмових груп. Подекуди ситуація загострювалася настільки, що доводилось викликати вогонь артилерії на себе.

Підіймав руку вище, щоб вийти в ефір. Викликав вогонь просто на свій бліндаж. Танк відпрацював. Спочатку трохи далі. Потім ближче. Визирнули — ворог ще був навколо бліндажа. Мій боєць, поранений, питає: “Здаємося в полон?” Я йому відповів: “Ми не здаємося, заряджай патрони!” — розповідає Земляк, про відбиття одного з таких штурмів противником його позицій.

Після Перемоги України над російськими окупантами та деокупації Луганщини, Земляк мріє повернутися додому — у рідний Сєвєродонецьк.

Відділення інформації і комунікації Східного ТУ 

Перейти до вмісту