Майстри прихованої війни: снайпери Нацгвардії про роботу на передовій (ВІДЕО) - НГУ

На фоні випробувань, які ставить перед українським народом війна, на передовій заслуговують особливої уваги ті, хто бореться з нинішніми викликами з рішучістю та відданістю. Серед таких непохитних героїв виділяється снайперська пара бригади «Спартан» Національної гвардії України, від майстерного пострілу якої, може залежати життя їхніх товаришів, а можливо, навіть й успіх операції у цілому.

«Ми працюємо з лютого 2023 року, так сталося, що ми зустрілися у підрозділі. Снейк був снайпером у розвідці, а я прийшов у «Гвардію наступу» у роту снайперів і ми, так би мовити, знайшли спільну мову. Потім за кордоном разом навчалися працювати у парі й завдяки цьому у нас не було проблем сформувати командну роботу», – зауважив Італієць.

Снейк – корегувальник, виконує задачі по спостереженню та визначенню цілей. Його основна функція, як корегувальника визначити ціль, визначити всі поправки на вітер та відстань і надати команду стрільцю для влучного пострілу. У складі роти розвідки спеціального призначення Снейк виконував бойові завдання в Бахмуті.

«Моя основна функція полягала в тому, щоб прикривати мою групу при веденні бойових дій. Окупанти штурмували наші позиції, ми оборонялися, тоді нашу групу викликали як підмогу для піхотних підрозділів. Мені довелось працювати дуже багато як для снайпера. В Бахмуті я відстріляв багато БК з одного місця, по мені працював як і танк, РПГ, так і кулемети. Увесь цей час я знаходився на одному і тому самому місці, хоча всі снайперські школи це забороняють, після роботи ти маєш змінювати свою позицію», – зауважив Снейк.

Снайпери Нацгвардії не лише засвоїли навички володіння вогнепальною зброєю на високому рівні, але й розвинули виняткові здібності спостереження, аналізу та реакції на зміни у бойовій обстановці. Кожна їх дія має бути продуманою та чіткою.

«Я не можу сказати, що стрільба – це основна робота яка є у снайпера, бо снайпер – це як піхотинець максимального левелу, який повинен знати геодезію, картографію, вести спостереження і влучно стріляти. Але стрільба – це все ж не головне, бо ти можеш не зробити постріл та піти з позиції, бо тебе накриє арта чи міномет, або ти можеш не бачити ціль дуже добре, але побачити КСП ворожий, записати інформацію, зробити картку вогню та передати комусь», – зазначив Італієць.

Як зазначає Снейк, головна різниця між роботою снайпера в місті та польовою місцевістю полягає в наявності неприродних об’єктів, тобто якщо в місті багато будинків, гаражів та будь-яких інших штучних споруд, то в польових умовах їх немає. А оскільки снайперам необхідно завжди маскуватись, то в природні умови вони не втручаються, а максимально маскують себе на фоні самої природи. В місті ситуація інша, там вони використовують спеціальні маскувальні сітки, пересувають меблі в будинках, роблять все, щоб їх не побачили.

«Відповідно до цього на навчанні треба розуміти, що ти повинен непомітно підкрастися, вибрати позицію, зайняти її та спостерігати мінімально втручаючись у природний ландшафт і не даючи змогу супротивнику тебе побачити. Тому всі тренування проходять на те, щоб ти міг вийти на ціль максимально для себе ефективно, з мінімальною втратою сил, зайняти позицію на кілька діб, пролежати, продивитися, записати інформацію, зробити чи не зробити постріл, але зібрати дані, бо снайпер – це як розвідник найвищої категорії», – поділився Італієць.

Бути снайпером на передовій це не лише мистецтво та військове вміння. Це також велика відповідальність перед товаришами та родиною. Постійний ризик, емоційне навантаження та потреба долати страх, аби зробити правильний вибір на спусковому гачку.

«Основна моя мотивація полягає у відновленні справедливості в людському плані, тобто люди вирішили, що вони вищі за нас та вирішили нав’язати нам свої цінності та спосіб життя. Я цього дуже не терплю, я вільна людина, я роблю що хочу, якщо вони захотіли нав’язувати нам свої ідеї та моралі, то я з цим не згоден, тому я нищу ворога і я не дозволю нікому нав’язувати мені чиюсь думку», – зазначив Снейк.

Дії снайперів на передовій нагадують нам, що важливо не лише володіти зброєю, але й бути морально сильними, рішучими та готовими захищати свою Батьківщину будь-якою ціною.

«Оскільки я прийшов до лав «Гвардії наступу» добровільно, я вважаю, що кожна людина, кожен офіцер і кожен солдат повинен розуміти, що все, що трапилось з нашою країною все, що коїться зараз це неправильно з людської точки зору. Саме тому, я вважаю, що ми маємо деяку ментальну перевагу над росіянами, бо наша справа – справа життя. Це боротьба за свободу, боротьба за незалежність і боротьба за самоідентифікацію», – каже Італієць.

Військовослужбовці Національної гвардії України беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії.

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту