Командир відділення зенітно-ракетного взводу Дмитро розповів про збиття ворожого гелікоптера - НГУ

Педантичність, оптимізм і спокій у будь-якій ситуації — головні якості гвардійця Дмитра на позивний Шуба. Розповідає, що з 2018 року проходив службу в Національній гвардії України, але потім демобілізувався. У цивільному житті був машиністом підземного електротяга, та після початку повномасштабного вторгнення призвався до лав 31 бригади Національної гвардії України.

Шуба мав бойовий досвід ще до початку війни. У 2021 році він залучався до виконання службово-бойових завдань у зоні проведення антитерористичної операції та операції Об’єднаних сил на сході України. Там гвардієць ніс службу на взводних опорних пунктах, здійснював прикриття позицій та постійно підтримував бойову готовність військової техніки. 

У листопаді 2022 року під час боїв за Харківщину Дмитро вийшов на позиції у складі розрахунку ПЗРК «Ігла-1». Тоді гвардієць за допомогою планшета спостереження повітряної обстановки виявив проліт двох ворожих вертольотів Ка-52. Розрахунок ПЗРК Шуби зайняв стартові позиції для пуску ракет та здійснив постріл по гвинтокрилах. Один з них загорівся і впав на території росії. Інший встиг викинути теплову пастку, проте розрахунок Дмитра не допустив вогневого ураження противником сусідніх підрозділів.

Травень 2023 року. Велика Новосілка. Шуба на бойовому завданні з бронегрупою ПЗРК «Ігла -1». Планшет повітряної обстановки зафіксував проліт двох ворожих гелікоптерів через зону дії протиповітряної оборони Дмитра. Гвардієць згадує, що тоді противник знов вирішив двома гвинтокрилами залетіти у повітряний простір України. Шуба відразу дав команду розрахунку на переведення ПЗРК в готовність, а також команду на пошук цілі з вказанням напрямку на ціль. У найбільш сприятливий момент для пуску було виконано захват цілі та здійснено пуск ракети.

«Далі — вибух. Гелікоптер противника зник з поля зору. Я доповів по рації про успіх збиття ворожого вертольоту», — коментує Шуба.

Військовослужбовці Національної гвардії України беруть участь у відсічі збройної агресії на всіх рубежах і напрямках, де ведуться бойові дії.

Група інформації і комунікації Центрального ТУ

Перейти до вмісту