«Голос бойового серця»: вірші написані на війні (ВІДЕО) - НГУ

Нацгвардієць бригади «Спартан» старший солдат Богдан Назаренко, на позивний Депутат командир екіпажу БМП, чоловікові 51 рік, до війни він був головою Громадської ради при Київській міській державній адміністрації.

У цивільному житті наш герой відповідав за зв’язки з громадськістю і здійснення громадського контролю за діями влади. Богдан завжди був на «передовій»: захищав громадські інтереси під час незаконних будівництв, одним з перших пішов на Майдан у 2014 році. Коли почалося повномасштабне вторгнення найважливішим для нього було вирішити два основних питання – бути мобілізованим і піти на фронт, та забезпечити безпеку родини.

«На другий день після 24 лютого я пішов в територіальну оборону, служив там на блокпосту. Пізніше ми з родиною переїхали у Львівську область, коли розумів, що вони в безпечному місці, добровільно пішов у військкомат. Там подивились на мій вік, на мою кучу болячок, на те, що мама онкохвора і спитали: «Ти чесно готовий служити?». Для мене відповідь була однозначна – готовий, на другий день мене мобілізували і вже з 19 березня я був на службі в Закарпатті, там пробув 10 місяців, займалися охороною особливо важливих державних і військових об’єктів. Безумовно там проходили з нами навчання. Вони в більшості своїй були теоретичного напрямку, але хотілося практичної діяльності, хотілося на фронт. Два рази я писав рапорт на фронт і 28 січня мене перевели в Харків», – розповів Депутат.

За цей період Богдан не маючи військового та бойового досвіду пройшов різний шлях навчань. Навчився азам домедичній підготовці, стріляти з автомата, користуватися іншими видами зброї, різними видами і типами кулеметів, навчився їздити на броньованій машині піхоти і керувати екіпажем, виставляти цілі. Тобто, фактично виконувати безліч бойових завдань, які стоять перед солдатом.

«Я за освітою вчитель історії права і для мене важливо, щоб наше життя було справедливим. Саме тому до війни я займався громадською діяльністю і політичною роботою. В армії я дуже хочу, щоб всі військовослужбовці були захищені і були рівні перед законом. Тому що ми воюємо не просто за країну, щоб вигнати орків, ми воюємо за кращу державу. Коли я довідався, що в Національній гвардії основне гасло «Честь. Мужність. Закон», а в бригаді «Спартан» – «Об нас ламається ворог», мене це вразило. Це лозунг хоробрих людей, які захищають на передовій свою Батьківщину і свою родину. Саме на війні, в думках про Батьківщину, про родину, про небо, про жовто-блакитне, про державу, мене перемкнуло на творчість. Я раніше завжди писав вірші російською мовою, але саме в армії почав писати українською», – поділився Богдан.

Перебуваючи в лавах бригади нацгвардійцю спало на думку об’єднати всю свою творчість в одну збірку, оскільки вже було написано більше ста віршів, та ініціювати створення проєкту «Голос бойового серця», де люди, які не завжди мають можливість реалізувати свій творчий потенціал в армії, змогли б себе проявити та поділитися своїм творчим надбанням.

«В мене виникла ідея створення проєкту, я поділився зі своїми творчими побратимами і вони мене підтримали. Ми створили в соцмережах відповідні майданчики, куди кожен має можливість розмістити зразки своєї творчості. Цей проєкт ми запустили 9-го червня, він вже існує більше місяця, тільки за цей місяць опублікували твори 17 творчих особистостей, з них четверо з Національної гвардії, двох з яких нажаль вже немає серед живих. Рубрику де публікуємо творчість полеглих побратимів ми назвали «Небесні герої». Це фактично намагання створити певну антологію, певну хроніку творчості військових на війні», підкреслив поет.

Богдан Назаренко не завжди пише вірші про війну, здебільшого це соціальна лірика, вірші які написані на війні. Для таких як він, дуже важливо бути почутими.

«Ми прагнемо всі ці події, які бачимо безпосередньо в бойових ситуаціях втілювати в творчість і своїми словами донести існуючому суспільству, існуючому світу, громаді наші переживання, наше бачення війни, чого ми прагнемо, чого намагаємося дійти, про що думаємо, та що нас непокоїть. Душі військових – це як зранений нерв, це як натягнута струна. Пройде багато часу і буде потрібно зробити дуже багато заходів для реабілітації цих військових, які повернуться чи поранені, чи з пораненими душами. Творчість – це якраз один з механізмів соціальної реабілітації на війні. Це є місточок між минулим і майбутнім. Це місточок між жахливим реальним сьогоденням і мирним спокійним життям. Ми прагнемо щоб нас почули. І поки ми живемо і поки б’ється серце кожного з нас, ми будемо творити і воювати за нашу державу».

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

 

Перейти до вмісту