«Приємно коли ти з закритої позиції на 1500 метрів закидаєш за шкірку або під ноги противнику…»: історія нацгвардійця з позивним Ірландець - НГУ

Наш герой народився у Дніпрі, і після навчання у коледжі за власним бажанням пішов на строкову службу. Присвятити своє життя захисту Батьківщини захопило юначе серце і він вступив на навчання до академії Національної гвардії. У 2021 році, отримавши офіцерські погони, був розподілений у підрозділ спеціального призначення.

«Під час строкової служби, яку проходив у Нацгвардії мені запропонували навчання у гвардійському виші. Я відразу дав згоду, адже мені це подобалося, а захист країни – це почесний обов’язок», – сказав Ірландець.

На початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну він брав участь в обороні Києва. Свій перший бойовий досвід отримав, виконуючи бойове завдання в населеному пункті Гута Межигірська. Тоді він вперше відчув вибухи й побачив снаряди, що літали над головою.

«Так, я не можу похвалитись тим, що мав багато бойового досвіду, але я багато чому навчився, тренувався і мав певні навички. Під час навчання в академії нас навчали, як подолати й стресові ситуації у ході бою і це стало в пригоді. Ми всі військові й готувались до цього» – розповів спецпризначенець.

Цього літа його підрозділ отримав завдання змінити побратимів, які отримали поранення на небезпечній позиції в населеному пункті Білогорівка. Ірландець відразу погодився та був призначений у групу вогневої підтримки на розрахунок гранатомета АГС-17.

Побратими Ірландець, Пецик та Леон були направлені на позицію, де їх завданням було надавати вогневу підтримку групам на передку. Два тижні цілодобово вони «відпрацьовували» по ворожому підрозділу, що складався із «зеків».

«Ресурс ворожого підрозділу, що складався із «зеків» схоже був майже нескінченний. Їх не рахували. Після невдалих спроб штурму наших позицій їх розстрілювали свої ж і залишали лежати у полі» – розповів Ірландець.

Група гвардійців два тижні ночувала під сходами майже обваленого будинку. Був час коли вони не спали по дві, три доби, але були моменти коли все ж таки вдавалося по черзі відпочити. По цьому населеному пункту постійно працювала артилерія, міномети, СПГ, ворожа авіація. Одного разу ворог захопив перший поверх будівлі, де тримав оборону передовий підрозділ і наш герой вів прицільний вогонь по всіх підходах до будинку, максимально підтримуючи наших вогнем.

«В той день ми відстріляли понад 170 пострілів, і всі прицільно. Майже кожен постріл означав, що у противника є декілька трьохсотих або двохсотих. На КСП дивилися за нашою роботою за допомогою дронів. Вони передавали координати, я робив розрахунок, наводився і відпрацьовував. А потім по рації чув – «є». Приємно коли ти з закритої позиції на 1500 метрів закидаєш за шкірку або під ноги противнику», – поділився гвардієць. 

До цієї ротації він не мав великого досвіду стрільби з гранатомета АГС, але в академії Нацгвардії добре навчився робити розрахунки для стрільби. Навички ремонту також знадобились. Одного разу йому довелось розбирати й лагодити гранатомет навпомацки вночі.

«Ми звільнимо усю нашу землю і виженемо ворога, ми не залишимо це замороженим конфліктом для наступних поколінь. Будемо боротися, за нами справедливість і допомога від наших міжнародних партнерів», – впевнений Ірландець.

Перейти до вмісту