“До кожної треба знайти підхід”: миколаївський кінолог НГУ про своїх підопічних - НГУ

Кінолог це справжнє покликання – складна професія, яка вимагає витримки, сміливості та наполегливості.

Сьогодні, познайомимось з гвардійцем 19 Миколаївського полку охорони громадського порядку Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України, військовим кінологом Володимиром, який розповідає про свою історію та знайомство зі службовими собаками. 

“Майже 2.5 роки тому я був призваний на військову службу до лав Національної гвардії. Так вийшло, що одразу я потрапив до кінологічної служби. Я завжди любив собак, тому ця професія була мені до душі. Спочатку було важко, але потім я знайшов підхід до кожної. Якась собака любить більше погратися, якась – поїсти, іншій просто потрібно більше уваги. Чималих зусиль потрібно докласти, щоб собака звикла до тебе, довіряла і показувала хороші результати роботи. Собака завжди відчуває, наскільки ти впевнений у своїх діях та вказівках”, – розповідає Володимир. 

Найскладніше у роботі кінолога – це дресирування собак. Треба постійно себе перелаштовувати та стримувати, адже вони як і люди, у кожної свій характер. Треба навчитись розмовляти з ними. Кінологи стверджують, що чим більше часу ти проводиш з собакою, тим більше ти його розумієш, тим більше він довіряє тобі. Щоб навчити собаку до виконання потрібних команд, потрібно чимало часу і наполегливої роботи кінолога. 

“З собаками емоційно краще працювати, ніж з людьми. Собаки щирі. Напевно більше я люблю собак дівчаток. В мене є підопічна Моллі. Вона завжди рада мене бачити й працювати, незалежно від обставин і твого настрою. Якщо приходиш втомлений, вона просто відчує це і покладе голову. Якщо настрій хороший, то може подуркувати, побавитись, як дитина. А ще, вона завжди посміхається, так би мовити, “собака-улибака” “– з посмішкою розповідає гвардієць.

З початком повномасштабного вторгнення головне завдання Володимира та його пухнастих помічників, це несення служби на блокпостах та охорона громадського порядку на Миколаївщині.

“Коли почалося повномасштабне вторгнення, я разом з службовими собаками виконував бойові завдання на блокпостах. Дуже важливо ретельно перевіряти сумки, машини на наявність заборонених вибухових речовин. Був дуже великий потік людей, треба було кожного оглядати, і звісно собаки на таких завданнях вкрай необхідні. Тільки вони можуть почути запах вибухових пристроїв, наркотиків та інших заборонених речовин. Під час виконання бойових завдань є великий ризик травмування, під час обстрілів я більше хвилювався за свого помічника ніж за себе”, – розповідає Володимир. 

Кожен з гвардійських кінологів любить та пишається своїм напарником та другом, з яким на час виконання завдань стають одним цілим. На блокпостах, під час виконання завдань з охорони громадського порядку, усюди є відважні чотирилапі воїни зі своїми наставниками-кінологами. Завдяки ним, гвардійці можуть набагато результативніше виконувати покладені на них завдання.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

 

Перейти до вмісту