До Дня українських миротворців: гвардієць Сергій Затхей поділився своєю історією - НГУ

15 липня відзначається День українських миротворців. Головна мета цього дня – вшанувати мужність та доблесть учасників миротворчих операцій ОБСЄ, ООН, НАТО та зберегти пам’ять тих героїв-миротворців, які загинули, виконуючи свій обов’язок.

Своєю історією бойового досвіду в складі миротворчої місії ООН поділився гвардієць 19 Миколаївського полку охорони громадського порядку Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України Сергій Затхей. 

Сергій розповідає про свій перший досвід, який отримав у Косово:

 

«Я починав свою службу у міліції, тоді мені запропонували взяти участь у миротворчій місії. Я прибув у Київ для проходження відбору, на одне місце було десять чоловік, але мені вдалось потрапити до складу підрозділу, який виїжджав у Косово».

Завданням підрозділу була охорона порядку та патрулювання території. Рік служби не був легким для військових, вони весь час перебували у повній бойовій готовності.

 

«Була проблема – етнічні нестикування у людей, там серби, албанці, одні говорять, що це наша територія, інші кажуть, що то їхня територія. Буквально два села у двох кілометрах, які жили раніше в мирі та злагоді, які жили як брати та сестри, під час війни стали найзлішими ворогами», – пригадує Сергій.

Місія не пройшла без втрат, Сергій втратив побратима.

 

«О 5 ранку ми зробили сумісну фотографію з хлопцями, а вже через кілька годин втратили одного з товаришів. Але ми не здавались, ніхто з наших хлопців не здався, ми стояли до кінця», – розповідає Сергій. 

Минуло вже багато років, але все одно пам’ять про ті події не втихає, Сергій зізнається, що досі переглядає фотографії та спілкується зі своїми побратимами. За участь в місії Сергій Затхей був нагороджений почесною медаллю і вважає за честь мати досвід українського миротворця та захищати сьогодні Батьківщину в лавах Національної гвардії України.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту