«Була зупинка серця»: нацгвардієць про бої на фронті, поранення, клінічну смерть і повернення на службу (ВІДЕО) - НГУ

Олександр – 24-річний капітан хмельницького підрозділу Національної гвардії України. Хлопець кадровий військовий – після закінчення школи він навчався у військовій академії на артилериста.

З 2021 року гвардієць служив у мінометній батареї підрозділу НГУ у Слов’янську де його застало повномасштабне вторгнення. З того часу Олександр зі своїм підрозділом воював на найгарячіших ділянках Донецької та Харківської областей.

У боях під Торським, що на Донеччині, Олександр отримав серйозне осколкове поранення в голову. Лікарі поставили хлопцю металеву пластину в потилицю. Почався довгий період реабілітації гвардійця.

Одного разу під час реабілітації він втратив свідомість і лікарі зафіксували клінічну смерть. Без свідомості Олександр був майже дві доби, але найнебезпечнішою була одна хвилина. Серце хлопця перестало битися: «Була зупинка серця», – коротко пояснює гвардієць.

На щастя, все обійшлося. Після лікування і реабілітації Олександр повернувся на військову службу й сьогодні продовжує захищати рідну землю. За мужність і бойові заслуги гвардійця нагороджено орденом Богдана Хмельницького III ступеня.

Детальніше про бойовий шлях гвардійця і про те, як Олександр поборов клінічну смерть – дивіться у сюжеті Суспільне Хмельницький:

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту