Сапери-гвардійці розповіли про ситуацію з розмінуванням Сумщини - НГУ

Велику кількість боєприпасів та вибухонебезпечних предметів залишили по собі російські окупаційні війська на Сумщині. Сьогодні подоланням мінної небезпеки регіону опікуються цілий ряд структур. Чимало у цій сфері роблять також бійці саперного взводу військової частини 3051.

Міста та села, сільськогосподарські угіддя та ліси ховають дуже велику кількість вибухонебезпечних знахідок: від схронів  та мінних загороджень до результатів постійних обстрілів прикордонних територій, адже далеко не всі боєприпаси відразу активуються і вибухають.

«З моменту вигнання ворожих військ з Сумщини минуло понад рік, однак боєприпасів та різного роду вибухонебезпечних предметів після них ми й досі виявляємо дуже багато. Це дуже кропітка робота, яка потребує максимальної концентрації та достатньо часу, — розповідає командир взводу Володимир. — Розумієте, знайти, наприклад, снаряд це пів справи, далі його потрібно безпечно дістати з землі, і він може знаходитися в ній на пристойній глибині, транспортувати та знешкодити у безпечному місці. Серед останніх знахідок три снаряди 152-го калібру та підривники до них. Добре, що нам вдалося їх «відкопати». Небезпечна річ, враховуючи, що знаходилися вони на полі, яке рано чи пізно буде оброблятися аграріями. Таких знахідок тут вдосталь, наше завдання – щоб їх тут взагалі не було».

Сьогодні Україна — одна з найбільш замінованих територій світу. Гуманітарне розмінування, при наявних технологіях, триватиме багато десятиліть.

Гвардійці беруть активну участь у поверненні до мирного життя на звільнених територіях, забезпечуючи їхнє розмінування.

Відділення інформації та комунікації Східного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту