«Алгоритм дій кінологічного тандему має бути відпрацьований до автоматизму», – кінолог Нацгвардії про службу, навчання і партнерство зі службовою собакою - НГУ

Кінологи Національної гвардії України спільно зі своїми службовими собаками виконують цілий ряд службово-бойових завдань. Кінологічні групи займаються розшуковою діяльністю, виявленням заборонених предметів і речовин, затриманням злочинців, несуть службу на блокпостах у прифронтових районах і долучаються до контрдиверсійних заходів як у районах ведення бойових дій, так і у містах віддалених від лінії фронту.

Нещодавно у рівненському підрозділі Національної гвардії з’явилися нові бельгійські вівчарки малінуа. Ронні – одна з них. Перед службою вона пройшла кількамісячну підготовку у спеціальному навчальному центрі. Сьогодні розшукова собака Ронні разом зі своїм наставником розпочинає виконання службово-бойових завдань за призначенням.

Напарник службової собаки, старший дресирувальник кінологічної групи Ярослав, розповідає, що для якісної служби професійному кінологу необхідно безперервно вчитися і тренуватися.

«У 2021 році я вже проходив підготовку у кінологічному центрі. Тоді я працював з німецькою вівчаркою Алтан. Цьогоріч ми працюємо з Ронні. Це інший стиль навчання. Попри схожість порід, манера сприйняття матеріалу і темперамент службових собак – різні. Малінуа – дуже активні, проте цим собакам потрібно частіше повторювати пройдений матеріал», – пояснює кінолог.

Підготовку Ронні Ярослав почав заздалегідь, коли їй виповнилося 4 місяці. Тоді кінолог навчив вихованця базовим командам, на кшталт: «сидіти», «лежати» і розпочав соціалізацію.

«Після вивчення базових команд, ми почали виходити на прогулянки, звикати до інших людей і тварин. Далі ми відправилися до навчального центру й у віці 8 місяців розпочали відпрацювання загального та спеціального курсу дресирування службових собак», – розповідає гвардієць Ярослав.

За 4 місяці навчань кінологічний тандем опанував теоретичну базу і практичні навички з пошуку людини по запаховому сліду, вибірки речей, прийомів захисту.

«Під час практики нам з Ронні вдавалось продуктивніше і якісніше працювати разом. Важливими стали практичні заняття з пошуку людини по запаховому сліду й прийомів захисту. Це цінні навички, які знадобляться під час виконання щоденних службово-бойових завдань. Важливою була також адаптація собаки до звуків пострілів. Ми з Ронні поступово скорочували відстань до зброї. Як результат такого дресирування, собака на відстані 5 метрів спокійно реагує на цей звук і не лякається», – коментує кінолог.

Після успішного закінчення навчання Ярослав з Ронні розпочинають службу з охорони важливих державних об’єктів і конвоювання підсудних або засуджених.

«Півтори-дві години тренувань кілька разів на тиждень і підготовка до служби допомагають нам якісно виконувати поставлені завдання. Крім того, ми й надалі працюємо та самовдосконалюємось. Наприклад, беремо активну участь у заняттях із зустрічного й судового конвоювання. Алгоритм дій кінологічного тандему має бути відпрацьований до автоматизму», – підсумовує старший дресирувальник.

Група інформації і комунікації Західного територіального управління Національної гвардії України

Перейти до вмісту