“Обмін актуальною інформацією — це питання життя та смерті на передовій”: історія зв’язківця Олександра (ВІДЕО) - НГУ

Олександр — 30-річний зв’язківець 15-го Слов’янського полку Нацгвардії. Він забезпечує надійний зв’язок між командуванням та військовими підрозділами на передовій. 

Олександр родом з Кривого Рогу. Певний час жив у Києві. Завжди був суто цивільною людиною, проте на військовій службі довів, що є дуже сміливим. Каже, що сам від себе такого не очікував, просто не зміг лишатися вдома, коли в країну прийшла така велика біда: щойно розпочалося повномасштабне вторгнення — відправив родину якнайдалі від фронту та призвався до однієї з частин Національної гвардії на Львівщині. Невдовзі виявив бажання перевестись ближче до фронту.

“Я перевівся до 15-го Слов’янського полку, бо зрозумів, що тут буду кориснішим. Протягом року брав участь у численних військових операціях, зокрема в Лиманській операції, моїм завданням було забезпечити ефективний зв’язок між передовими військовими підрозділами та командуванням. Мали їхати на декілька днів, аж тут наступ”, — розповідає зв’язківець Олександр.

Олександр та його товариші неодноразово опинялися у небезпеці під час тяжких обстрілів російської артилерії. Вони спрямовували свої зусилля на те, щоб у будь-яку хвилину важлива інформація була передана на передові позиції. Не рідко доводилось залишатися там на більш тривалий час, бо доводилось налаштовувати або й ремонтувати радіостанції, коли не було можливості їх замінити на інші.

“Парадокс, але багатьма людьми зв’язок сприймається як якась даність, скажімо, як інтернет у домашньому побуті. Але, якщо його заглушили, то за певний час може розпочатися справжній хаос. Цього не можна допустити, інакше бійці не будуть знати, що і коли необхідно зробити. Обмін актуальною інформацією — це питання життя та смерті на передовій”, — пояснює гвардієць Олександр.

Він додає, що на зв’язківцях сьогодні не лише питання зв’язку. Нерідко вони працюють також з різними зразками високотехнологічної техніки. Зокрема з БПЛА та антидроновими рушницями. Гвардійці допомагають координувати дії великих військових підрозділів, забезпечуючи належний рівень комунікації та взаєморозуміння між бійцями та командуванням.

Військовослужбовці 15-го Слов’янського полку Національної гвардії є питомою складовою Сил оборони України. Вони професійно нищать російських загарбників на східних рубежах, відчайдушно б’ються за волю та суверенітет українських земель.

Сьогодні до їхньої місії може приєднатися кожен!

Відділення інформації та комунікації Східного ТУ

Перейти до вмісту