Зв’язківці чернівецького підрозділу Нацгвардії провели польові навчання - НГУ

Нещодавно відбулись польові навчання зв’язківців чернівецького підрозділу НГУ, під час яких військовослужбовці відточували свою майстерність і злагодженість.

Розгорнувши пересувний вузол зв’язку в лісистій місцевості, чернівецькі гвардійці налагодили роботу зі старлінком, супутниковими та радіосистемами зв’язку. Оремо гвардійці відпрацювали навички маскування техніки.

Під час навчання моделювалися різні умовні бойові ситуації, змушуючи фахівців зв’язку діяти швидко та чітко. Гвардійці відпрацювали методи автономного живлення вузла зв’язку, розгортали камери відеоспостереження та організовували варту, аби гарантувати безпеку обладнання та особового складу.

Зв’язок, під час сучасної війни – це не просто вербальна комунікація через телефон. Це передача даних, координація безпілотників, управління артилерійським вогнем та багато інших завдань, котрі без якісного циркулювання інформації не можуть ефективно реалізовуватися.

Сучасні пересувні вузли зв’язку є високотехнологічними комплексами, які забезпечують надійну та безперебійну комунікацію на полі бою. Їх важливість важко переоцінити, адже від ефективності зв’язку залежить координація дій всіх підрозділів та успіх військових операцій. У складі Національної гвардії України зв’язківці відіграють ключову роль, забезпечуючи оперативну взаємодію та управління військовими силами в реальних бойових умовах.

“Як зв’язківець я можу сказати, що наш зв’язок – це не просто дроти і рації, це нервова система нашого війська. Без неї ми – незрячі та глухі на полі бою. Інформація – це ключ до перемоги, і наше завдання – зробити так, щоб вона надходила швидко, чітко і безперебійно. Ми використовуємо найсучасніші технології, щоб зв’язати командирів з підлеглими, розвідку з артилерією, штаби з передовою. Сучасні радіостанції, шифровані канали зв’язку, супутникові системи – все це дає нам можливість бути на зв’язку навіть в найскладніших умовах», – зазначив радіотелеграфіст вузла зв’язку молодший сержант Юрій.

Група інформації і комунікації Західного ТУ НГУ

Перейти до вмісту