Звільнення Херсона: боротьба за життя і радість звільнення від окупації (ВІДЕО) - НГУ

11 листопада 2022 року слова Президента України Володимира Зеленського розрізали інформаційний простір держави: «Ми повертаємо Херсон».

Кадри щасливих херсонців з синьо-жовтими прапорами надихали на подальшу боротьбу, вселяли надію на Перемогу та примножували віру у Сили оборони України. Разом зі звільненням, в Херсон почало повертатися життя. Енергетики, комунальники, оператори зв’язку, надавачі поштових послуг, бізнеси, правоохоронні органи, надзвичайники почали поступове відновлення життєдіяльності.

Цим подіям передували місяці тяжких випробувань, як для людей в окупації, так і бійців Сил оборони. Загарбники чинили жорстокий спротив нашим воїнам. Маючи перевагу в силах і засобах, а також живій силі, окупанти підкріплювали мотивацію своїх солдатів загороджувальними загонами. В тилу ж процвітало насилля та безкарність. Українців нерідко виганяли зі своїх домівок, майно відбирали, людей катували і знущалися. Так вороги намагалися помститися за відмову херсонців коритися окупаційній владі.

Багатьом херсонцям вдалося виїхати з окупованих територій. Непоодинокими були випадки, коли чоловіки, вийшовши з-під окупації, одразу йшли до військкомату, а потім у складі Сил оборони брали участь у звільненні рідних населених пунктів. Весь цей час члени їхніх сімей залишалися на захоплених загарбниками територіях. Момент возз’єднання з рідними визволителями найбільш чуттєвий. В такі моменти найчерствіше серце розтопить любов і радість єднання споріднених душ.

Військовослужбовці військових частин Південного оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України також брали участь у звільненні Херсонщини. Гвардійські артилерійські підрозділи підтримували артвогнем наступ Сил оборони. Оператори БпЛА здійснювали розвідку, а також регулярно полювали за технікою, живою силою, захисними спорудами ворога, розчищаючи шлях Силам оборони. Нацгвардійці проводили стабілізаційні заходи, забезпечували безпеку логістики, охорону важливих об’єктів, заходили у деокуповані населені пункти. І ось, як результат титанічних зусиль воїнів, 11 листопада захисники України ввійшли у місто Херсон.

Гвардійці і сьогодні виконують службово-бойові завдання на звільнених територіях. Підтримують стабільність і порядок в регіоні, спільно зі Збройними Силами України та іншими складовими сектору безпеки і оборони забезпечують надійний захист України від збройної агресії російської федерації, а також очищають землю Херсонщини від небезпечних вибухових пристроїв.

Група інформації та комунікації Південного Одеського ТУ

Перейти до вмісту